ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2013 Pazartesi 12:24

Baba kız kalp nakilleri sonrası ikinci kez yaşam şansı yakaladı


Üç yıl önce kalp hastası babasına yapılan nakil sonrası hayata umutla bakan 21 yaşındaki Gülsün Tokay, şimdi kendisine yapılan kalp nakli ile yaşamı kucaklıyor.

Selçuk Üniversitesinde öğrenim gören Gülsün Tokay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 7 yıldır kalp hastalığına bağlı tedavi gördüğünü ve son zamanlarda durumunun iyice ağırlaştığını söyledi.
Okula gidemediğini, yürümekte zorlandığını, kitaplarını taşıyamadığını, hatta yemek bile yiyemediğini dile getiren Tokay, okula gidemediği için arkadaşlarının kendisini evde ders çalıştırdığını belirtti. Tokay, "Son zamanlarımda artık ümitsizdim. Hayata küsmüştüm, ama babam bana ışık oluyor ve umut veriyordu. Şans babama gülmüş bana bağışlamıştı, beni de O'na bağışlayabilirdi. Hep bu umutla yaşadım" dedi.

-"O'nun sayesinde yeniden can buldum"

Babamın kötü zamanlarını çok iyi bildiğini, O'na her zaman destek olduğunu ifade eden Tokay, şöyle devam etti:
"O zamanlar babamın yanında annemle ben kalıyordum. Şimdi, babam benim yanımda kalıyor. Birbirimize destek oluyoruz. Ben, kendimi daha şanslı hissediyorum. Çünkü, babam daha tecrübeli, bana çok iyi bakıyor, yardımcı oluyor.
Doktorlarım da ellerinden geleni yapıyorlar. Biz çok şanslıyız, babam da ben de ikinci bir şansı yakaladık. Allah, bana kalbi bağışlayanlardan razı olsun. O'nun sayesinde ben yeniden can buldum. inşallah, bundan sonra da hayatım daha güzel geçecek. Nakilin üzerinden 28 gün geçmesine rağmen, kendimi çok daha iyi, hatta yeniden doğmuş gibi hissediyorum."
Kendisinin henüz dışarı çıkamadığını ama yürüyebildiğini, merdivenlerden inip çıkabildiğini, yemek yiyebildiğini belirten Tokay, bunların bir insan için çok değerli olduğunu, hastalandığında ancak anlayabildiğini dile getirdi. Tokay, "İnsan yeni bir elbise aldığında herkese göstermek ister ya, ben de yeni bir kalbe kavuştum. Benim herkesi sağlıklı görmesini istiyorum. Beni yeni bir hayat bekliyor, inşallah her şey güzel olacak" dedi.

-Baba: "Hocalarımızın 'kalp bulundu' haberi ile üçüncü kez doğdum"

Baba Hükmettin Tokay da kızının kendisiyle aynı kaderi paylaştığını öğrendiğinde yıkıldığını ama umutlu olmaları gerektiğine inandığını ifade etti.
"Çok üzülerek içimden ağlıyordum" diyen baba Tokay, duygularını şöyle dile getirdi:
"Kızım hasta olduğundan beri günler geçmiyordu. En sonunda hocalarımızın 'kalp bulundu' haberi ile üçüncü kez doğdum. Kızım, yaşayacaktı.
Kimseye, Allah bu acıyı yaşatmasın, yaşayanların da şifa bulması için herkes organlarını bağışlasın. Bugün ben yaşıyorum, kızım yaşıyor. Allah, bağışçılardan razı olsun, hayatını yitirenlerin mekanı cennet olsun."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER