ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 17:18

Aziziye'de tapu bedel ücreti ödenmeye başlandı


Erzurum merkez Aziziye Belediyesi, kentsel dönüşüm kapsamına alınan Ilıca Yeşil Mahalle’de hak sahiplerine tapu devir ücretlerini ödemeye başladı.

Aziziye Belediyesi, kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Dadaşkent Gezköy ile Ilıca Eski mahalle birinci ve ikinci etabın ardından Yeşil Mahalle’de de hak sahiplerine ödemeler yapıldı. Kısa bir süre önce Yeşil Mahalle’de kentsel dönüşüm başlatan belediye, 81 dönüm alana sahip Yeşil Mahalle’de yüzde 75 muvafakat alınırken, tapu devrini veren ailelere de ödemeler yapılmaya başlandı. Geçen hafta TOKİ’den gelen 5 milyon lira tapu devrini veren hak sahiplerine dağıtıldı. Yeşil Mahalle’nin 17 Milyon 500 bin lirayı bulan kamulaştırma bedelinden 5 milyon lirası bu hafta itibariyle hak sahiplerine ödenmiş olacak.

AZİZİYE, ADIM ADIM DÖNÜŞÜYOR

Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, “Hemşehrilerimizin desteğiyle ilçemiz adım adım dönüşüyor. Yeşil Mahalle ile birlikte 530 bin metrekare alan kamulaştırılmış olacak.” dedi. Ilıca eski mahalle birinci etapta 320 konutun teslim edildiğini, Eski mahalle ikinci etap ile Gezköy’ün kamulaştırılmasının tamamlandığını hatırlatan Başkan Cengiz, Yeşil Mahalle ile birlikte Ilıca’nın önemli bir bölümünün dönüşümünün sağlanacağını ifade etti. Kentsel dönüşümde ciddi mesafe alındığının altını çizen Başkan Cengiz, “Halkımızla el ele vererek, adım adım ilçemizin çehresini değiştiriyoruz. 4 yılda 530 bin metrekare alanda kamulaştırma çalışması yapmak, kolay iş değildir. Hemşehrilerimizin desteği ve duasıyla başardık.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER