ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:04

Aziz Kocaoğlu: Türkçe Olimpiyatları'nı düzenleyenleri kutluyorum

Aziz Kocaoğlu: Türkçe Olimpiyatlarını düzenleyenleri kutluyorum


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkçe Olimpiyatları'nı düzenleyenleri yürekten kutladığını söyledi.

Türkçe Olimpiyatları Kültür Şöleni'nin, İzmir Fuar Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen açılış törenine katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, "140 farklı ülkeden gelen, Türkiye'ye ve Türkçeye gönül veren sevgili gençler, Türkçe Olimpiyatları öncesinde bu yıl ilk kez düzenlenen etkinliğe ev sahipliği yapmaktan ve sizleri kentimizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duymaktayız." dedi.

Farklılıklarını zenginlik olarak gören Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Yurtta barış, dünyada barış' sözünü rehber edinen, farklı dinlere, ırklara mensup çocukların oluşturduğu çok renkli tablodan olağanüstü derecede, müthiş etkilendiğini vurgulayan Kocaoğlu, "Güzel dilimizin dünyaya tanıtılması adına gerçekleştirilen Türkçe Olimpiyatları'nın düzenlenmesinde emeği geçen, gece gündüz çalışan herkesi yürekten alkışlıyorum, kutluyorum. Konuğumuz olan çocuklarımız başta olmak üzere tüm izleyicilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. EXPO 2020 İzmir'in olacaktır." diye konuştu.

Kültür Şöleni'ne, AK Parti İzmir milletvekilleri İlhan İşbilen, İlknur Denizli, Ali Aşlık, CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam, AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu ve çok sayıda üst düzey bürokrat ve davetli katıldı. KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER