ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 07:17

Aziz Kocaoğlu: Türkçe Olimpiyatları dünyaya açılan en büyük adım


 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkçe Olimpiyatları'ndan övgüyle bahsederek, "Ülkemizin dünyaya açılmasında bundan son yıllarda bundan böyle büyük bir adım atılmadı." dedi.

Uluslararası Türkçe Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından 'Uluslararası Dil ve Kültür Festivali' kapsamında düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları’nın İzmir İl etkinliğine katılan Başkan Aziz Kocaoğlu, "Ülkemizin dünyaya açılmasında son yıllarda bundan böyle büyük bir adım atılmadı. 140 ülkede sayısız okul hizmet veriyor. Bu okullarda Türkçe öğretiliyor ve çocuklar yetiştiriliyor. Bazı ülkelerde zor şartlarda görev yapan öğretmenlere teşekkür ediyorum. Bu öğretmenler ülke sevdasıyla, vatanımızı, milletimizi dünyaya tanıtmak için mücadele veriyorlar. Bütün hemşehrilerim adına, vatanım adına teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İzmir Kültürpark'ta gerçekleştirilen Kültür Şöleni'ni yapmaktan dolayı da mutlu olduklarını hatırlatan Başkan Kocaoğlu, "Her sene ev sahibi oluyoruz. Seneye de yenileriz." dedi.

Aziz Kocaoğlu, "İzlediğiniz performanstan en çok hangisini beğendiniz ?" sorusuna ise "Hepsi harikaydı, hepsi mükemmeldi." cevabını verdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER