ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 13:39

Azerbaycan'dan Türkiye'ye Doğalgaz Akışının Kesilmesi


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Azerbaycan'dan Türkiye'ye doğalgaz akışının kesilmesine ilişkin, "Sabah itibarıyla arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmede arızanın giderildiğini öğrendik. Hamdolsun, vatandaşımıza, sanayicimize doğalgazla alakalı herhangi bir sıkıntı öngörmüyoruz" dedi.
Gebze ilçesindeki otelde düzenlenen Enerji Verimli Sanayii Projesi Tanıtım Toplantısı'na katılan Yıldız, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
"Azerbaycan'dan gelen doğalgaz teknik sebeplerden kesintiye uğramıştı, arıza giderildi mi?" sorusuna Yıldız, Azerbaycan'dan gelen dogalgazda bir süre kesinti olduğunu söyledi.
Yıldız, şunları dile getirdi:
"Sabah itibarıyla arkadaşlarımıza yaptığımız görüşmede arızanın giderildiğini öğrendik. Hamdolsun, vatandaşımıza, sanayicimize dogalgazla alakalı herhangi bir sıkıntı öngörmüyoruz. Özellikle şubat ayında doğu kesimimizdeki olumsuz hava koşulları herhangi bir sıkıntı oluşmaksızın yine İstanbul'da, Edirne'den Kars'a varıncaya kadar herhangi bir sıkıntı öngörmüyoruz. Zaman zaman ithal ettiğimiz kaynakların tedarikinde gerek dogalgaz boru hatlarındaki patlamalar gerekse bazı işletmelerden kaynaklanan sıkıntılar sebebiyle bu tür aksaklıklar olabiliyor ama hamdolsun, vatandaşımıza sirayet edecek herhangi bir durum söz konusu değil."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER