ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 19:07

Ayvaz, Derik’te kadınlarla buluştu

Ayvaz, Derikte kadınlarla buluştu


Mardin Valisi Turhan Ayvaz'ın eşi Fatma Ayvaz, Vali Yardımcısı Hüseyin Avcı'nın eşi Ebru Avcı, Mazıdağı Kaymakamı'nın eşi Esra Çelik ile birlikte Derik ilçesinde bulunan Gençlik merkezi ve Derik Kadın Kültür Merkezi'ni ziyaret etti. Ayvaz Kadın Kültür Merkezinde Derikli kadınlarla sohbet edip dertlerini dinledi.

Fatma Ayvaz ve beraberindeki heyeti Derik Kaymakamı Ahmet Demirci ve eşi İlknur Demirci karşıladı. Heyet öncelikle Derik Gençlik Merkezini ziyaret etti. Derik'te böyle bir kurumun olması Mardin Valisi eşi Ayvaz’ı memnun etti. Ayvaz Derik Gençlik Merkezindeki fitness salonu çok güzel olduğunu ve Derikli kadınların böyle bir salonda spor yaptıkları için şanslı olduklarını söyledi.

Heyet daha sonra Derik Kadın Kültür Merkezi'nde bilgisayar kursunu başarıyla tamamlayan kadınlara sertifika dağıttı ve kitap okuma yarışmasında birinci olan bayana altın taktı. Daha sonra Kadın Kültür Merkezinde Derikli kadınlarla sohbet etti. Ardından Derik'te bulunan başarılı Kız öğrencilere çanta hediye eden Ayvaz, kız öğrencilere derslerinde başarılar diledi. Derik Kadın Kültür Merkezi Müdürü Medine Yol, ziyaretlerinden dolayı Fatma Ayvaz ve beraberindeki heyete teşekkür ederek Ayvaz'a ebru tablosu hediye etti.

Derik'te bulunmaktan ve buradaki kadın ve kızlarla tanışmaktan memnun olduğunu ifade eden Ayvaz, "Başta ilçe kaymakamımızın eşi İlknur hanım olmak üzere bizleri ağırladıkları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER