ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 17:12

Ayvansaray Gençlik Merkezi açıldı

Ayvansaray Gençlik Merkezi açıldı


Kimsesiz çocuk ve gençlerin sağlık, temizlik, giyim ve yemek gibi temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik inşa edilen Ayvansaray Çocuk ve Gençlik Merkezi açıldı. 20 yatak kapasiteli merkezde, çocukların vakit geçirip eğelenebileceği oyun salonları da bulunuyor.

Ayvansaray Çocuk ve Gençlik Merkezi, İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin, Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği Başkanı Özlem Cankurtaran, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ve çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı. Kimsesiz çocuk ve gençlerin sağlık, temizlik, giyim ve yemek gibi temel ihtiyaçlarının karşılanacağı 20 yatak kapasiteli merkezin açılışında konuşan İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Önal İnaltekin, “Ailesi tarafından ve başkası tarafından ihmal edilen çocukların ilk adım istasyonudur burası. Bu merkezdee gerek mobil ekibi gerek emniyetin çocuk şube birimi tarafından getirilen ya da kendileri gelen çocuklara hizmet vermekteyiz. Buraya gelen çocukların ilk olarak tedavisini yaptırmaktayız. Daha sonra yaşına uygun ikinci bir merkeze götürmekteyiz.” dedi. İnaltekin, merkezin yapımında katkısı olanlara da teşekkür etti.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra katılımcılar merkezi gezdi. Tiyatro oyuncusu Ali Sunal da merkezde bulunan çocuklarla langırt oynadı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER