ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 12:42

Aytaç Durak, adaylığa göz kırptı


İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden alınan Adana eski Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, siyasete dönebilmek için kamuoyunun nabzını tutuyor.

Özellikle, MHP’nin, büyükşehir belediye başkan adaylığı için Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü göstereceği söylentileri sonrası harekete geçen Durak, cep telefonlarına gönderdiği mesajda hükümete yüklenerek, bağımsız mı yoksa başka bir partiden mi aday olması konusunda anket yapacağını duyurdu. Durak, gönderdiği mesajda şöyle dedi: “Değerli hemşehrim, yine size danışıyorum. Beni tekrar seçmenizi hazmedemeyen siyasilerin seçmen iradenizi yok ettikleri gibi bana da neler yaptıklarını biliyorsunuz. Bu haksızlığın hesabını sandıkta beraber soralım diyorsanız adaylığımı bağımsız mı veya bir partiden mi size danışacağım. Anketçiler kapınızı çalacak. Saygıyla.”

2004 yerel seçimlerinde AK Parti'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Aytaç Durak, 2009 seçimlerinde AK Parti'den aday gösterilmeyince MHP'den aday olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmiş, akabinde de İçişleri Bakanlığı tarafından hakkındaki iddialar nedeniyle görevinden alınmıştı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER