ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2014 Çarşamba 12:35

Aysel Tuğluk: Güzelsin ama tarafsız gazetecilik yap Nazlı

Aysel Tuğluktan Nazlı Çelike cevap gecikmedi

Aysel Tuğluk, kendisini askere taş attığı için eleştiren Star Ana Haber spikeri Nazlı Çelik'e cevap verdi.


Star Ana Haber spikeri Nazlı Çelik, Suruç'ta güvenlik güçlerine taş atan HDP'li Aysel Tuğluk'a haber bülteni sırasında sert tepki göstererek, milletvekili olmasına rağmen çözüm değil, karmaşanın bir parçası olduğunu söyledi ve ekledi: "Üstelik yasaları bir hukukçu olarak çok iyi biliyorken..."

Aysel Tuğluk, Nazlı Çelik'e Twitter'dan cevap verdi. Kendisini hem güzel hem de başarılı bulduğunu söyleyen Tuğluk, bu eleştirileri hassasiyetle dikkate alacağını söyledi.

"SEN DE TARAFSIZ GAZETECİLİK YAP"

HDP'li vekil ayrıca Nazlı Çelik'ten bağımsız, özgür ve tarafsız gazetecilik yapmasını isterken, sınırdaki güvenlik güçlerinin halka karşı saldırgan bir tutum sergilediğini savundu.

İşte Nazlı Çelik'e Aysel Tuğluk'un cevabı:

"Startv spikeri sayın nazlı çelik dün akşam haberlerinde siyasetçi/hukukçu kimliğime işaret ederek beni eleştirmiş. Karmaşanın değil, çözümün parçası olmamı istemiş. Kendisini hem güzel hem de başarılı bulurum. Eleştirilerini hassasiyetle dikkate alacağım. Ben de kendisinden bağımsız, özgür ve tarafsız gazetecilik beklerim. Bir haftadır hergün halka saldıran, gerçek mermi kullanan, gaz atan adeta işkence ederek gözaltılar yapan; toprağını, ülkesini insanlarını IŞİD vahşetinden korumak isteyen rojavalıların dönüşüne izin vermeyen Sınırda sadece oturma eylemi yapmak isteyen biz vekilleri bile darp eden,hakaret eden;ama IŞİD denen cinayet çetesinin geçişlerine göz yuman Asker ve polisin şiddetinede bir çift söz söylesin, eleştiri yapsın.Devlet şiddetine karşı herkesin kendini savunma hakkı vardır nazlı hanım hem unutmayın lütfen; "Yasaların bittiği yerde zulüm başlar." Bir haftadır suruç/kobane sınırında olağanüstü hal ile yaşıyoruz. Çünkü o çok yücelttiğiniz devletiniz IŞİD’le işbirliği içinde. çeteleri silahandırarak kürtlerin özgür kantonlarına saldırtıyor yazık ki, Sözkonusu kürtler oldu mu, devlet o anti-demokratik yasalarını bile tanımıyor. kürde apayrı bir "yasa-hukuk" işletiliyor biz çözümün, barışın, demokrasinin savunucusuyuz. ama asla kurbanlık koyun değiliz, olmayacağız da. ne olacaksa, en onurlu haliyle olacak saldırılara karşı kendimizi korumaya,savunmaya ve bu ülkenin barışını demokratik/siyasal mücadele ile sağlamaya devam edeceğiz! saygılarımla... "

HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER