ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ağustos 2013 Pazar 10:11

Aysal Galatasaray'ın gelecekteki hocasını açıkladı

Aysal Galatasarayın gelecekteki hocasını açıkladı

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Londra'dan spor gündemine ve Galatasaray'a ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


Galatasaray’ın patronu, yıldız oyuncunun kendilerini kolay kolay bırakıp gitmeyeceğini söyledi, “Ondan çok memnunuz. Önümüzdeki yıllarda da kendisinden yararlanmak istiyoruz. Nasıl faydalanacağımızı bilmiyorum. Belki de bir gün hocamız olacak” dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Londra’da Milliyet’ten Nevzat Dindar'a açıklamalarda bulundu. Thames Nehri üzerindeki görkemli Tower Bridge’in önünde sorularımızı yanıtlayan Aysal, Arda Turan transferi, gelecek planları ve Avrupa hedefleri başta olmak üzere bir çok konuda uzun süre gündemi meşgul edecek mesajlar verdi.

İşte Ünal Aysal’dan satır başları;

* Hani eski bir ev alırsınız. Sürekli bir yerlerini yaparsınız. Belki de en sonunda yıkmak zorunda kalırsınız. Ne var ki Galatasaray bir ev değil bir şato. Biz de buna göre adımlarımızı atıyoruz.

* Şampiyonlar Ligi için hedef koyarken biraz gerçekçi olmak lazım. Geride bıraktığımız sezon elde ettiğimiz başarı tahmin ettiğimizden önce gerçekleşti. Kupayı soruyorsanız bunun için en az üç senemiz var.

"ARDA SÜRPRİZ OLUR"

* Arda için herkesin bir beklenti içinde olması çok doğal. Ancak bu sezon kesinlikle bırakmayacaklarını bize bizzat Angel Gil söyledi. Bu saatten sonra Arda transferi olursa şaşırmak gerekir, olmazsa değil.

Ön Hazırlık dönemi için dünyada iki tane önemli futbol organizasyonu var. Emirates ve Audi Cup. Nerede olduğumuzu anlamamız açısından bu örnekleri veriyorum. Galatasaray’ı böyle değerlendirmek gerek.

"DROGBA BİR GÜN HOCAMIZ OLACAK"

* Drogba gönül adamıdır. Londra’ya gelince ilginin üzerinde olması kadar doğal bir şey olamaz. O bir Chelsea efsanesi. Ancak aynı zamanda tüm dünya için mükemmel bir örnek. Galatasaray’ı kolay kolay bırakıp gitmez. Ondan çok memnunuz. Sportif Direktör olarak mı, yoksa yönetici olarak mı faydalanırız bilmiyorum ama önümüzdeki yıllarda da bizimle beraber olmasını istiyorum. Belki de teknik kadro içinde yer alacak ve bir gün hocamız olacak.”

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER