ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 13:02

Aynı tekerlekli sandalyeyi kullanan çifte maaş müjdesi

Aynı tekerlekli sandalyeyi kullanan çifte maaş müjdesi


Bursa'da henüz 1,5 yıllık evli çiftin maddi imkansızlık yüzünden aynı tekerlekli sandalyeyi kullanmasının yankıları sürüyor. Hayırseverler, genç çifte akülü sandalye gönderirken Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü de genç çifte maaş müjdesi verdi.

        Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, basın yayın organlarında yer alan haberlerin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı harekete geçti. Genç çiftin içinde bulunduğu durum ile ilgili araştırma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü tarafından uzman psikolojik danışman ve sosyal çalışmacıdan oluşan bir ekip Yaşa çifti ile bir dizi görüşmeler yaptı.

        Görüşmelerde, Hasan Yaşa'nın eşi için Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü'ne engelli maaşı başvurusunda bulunduğu, maaşın çıktığını ilk aylığını ise önümüzdeki günlerde alacağı belirtildi. Ayrıca Hasan ve Aysun Yaşa çifti için 'engelli kimlik kartı' da oluşturuldu. Yapılan değerlendirme sonucunda 'evde bakım' hizmeti için de Aile ve Sosyal Politikalar Bursa İl Müdürlüğü'nce gerekli işlemlerin başlatıldığı açıklandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER