ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 16:21

Aynı PTT şubesini 3 haftada 2 kez soyan zanlı yakalandı

Aynı PTT şubesini 3 haftada 2 kez soyan zanlı yakalandı


Antalya’da aynı PTT şubesini 3 hafta arayla 2 defa silahlı soygun gerçekleştiren zanlı yakalandı. Zanlının eski güvenlik görevlisi olduğu, kendisine ait 3 adet kuru sıkı tabancası olduğu belirlendi.
        
Muratpaşa ilçesi Varlık Mahallesi Yüzüncü Yıl Caddesi üzerinde bulunan Bahçelievler PTT Şubesi'nde 3 hafta arayla yaşanan silahlı soygunun faili yakalandı. Olayın ardından çevredeki güvenlik kamera görüntüleri inceleyen ve tanık ifadelerinden yola çıkan Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, şahsın kimliğini tespit etti. İsminin D.T. (27) olduğu belirlenen zanlı, evine düzenlenen operasyonda yakalandı. Emniyette sorgulanan D.T.’nin eski güvenlik görevlisi olduğunu söylediği belirtildi. 6 aydır işsiz olduğu belirtilen zanlının 10 bin lira kredi borcu olduğu, ancak soygundan aldığı paraları eğlence merkezlerinde harcadığı kaydedildi.
    
Emniyette sorgusu tamamlanan D.T. adliyeye sevk edildi. Öte yandan, ilk soygunda D.T.’ye yardım ettiği belirlenen bir kişiyi de yakalamak için yürütülen çalışmalar devam ediyor.
    
Öte yandan, 2 ayrı soygunlara ilişkin güvenlik kamera görüntüleri de ortaya çıktı. Soygunun saniye saniye kaydedildiği görüntülerde, zanlının ilk soygunu gerçekleştirdiği 20 Haziran'da beyaz giyimli ve güneş gözlüklü olduğu görülüyor. Zanlının PTT içerisinde bir müşterinin 2 küçük çocuğuyla birlikte olmasına aldırış etmeden silahını çıkardığı ve veznedara poşet uzattığı görülüyor. Paraları almak için bekleyen zanlı bu sırada çocukları ve babasını silah doğrultarak diğer odaya gönderiyor. Paraları alan saldırgan PTT çıktıktan sonra müşteri ve veznedarın arkasından koştuğu görülüyor. 12 Temmuz'da gerçekleşen ikinci soygunda da, zanlı siyah giyimli ve şapkalı olarak içeriye giriyor. Soğuk kanlı olduğu gözlenen soyguncu direkt olarak vezneye yöneliyor ve çantayı vererek silahını çıkarıyor. Çantaya paraların konmasını isteyen soyguncu, kasalarda para kalıp kalmadığını kontrol ettikten sonra PTT ayrılıyor.
    
Antalya’da 20 Haziran ve 12 Temmuz’da Bahçelievler PTT Şubesi’nde gerçekleşen silahlı soygunlarda toplam 5 bin 200 lira gasp edilmişti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER