ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 16:52

Aygün kardeşler toprağa verildi

Aygün kardeşler toprağa verildi


Belçika'nın Flaman bölgesi Meulebeke kasabasında 2010 yılında silahla öldürülen ve 937 gündür morgda tutulan Uğur Aygün (32) ile Süleyman Aygün (33) adlı kardeşlerin cenazeleri, memleketleri Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesine bağlı Güveçci köyünde gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Aygün kardeşler için Güveçci Köyü Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı Başkan Yardımcısı Dr. Gürsel Dönmez, Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, kardeşlerin yakınları ve köy halkı katıldı. Baba Vahit Aygün, anne Naciye Aygün ve gençlerin kız kardeşi Hatice Elmalı’nın oldukça üzgün olduğu ve ayakta durmakta zorlandığı görüldü.

Cenaze namazını, Emirdağ İlçe Müftüsü Cahit Eroğlu ve Kütahya Merkez Ali Paşa Camii Uzman İmam Hatip'i Şükrü Uymaz tarafından kıldırdı. Cenazeler mezarlığa götürüldüğü sırasında akrabaları tarafından ağıtlar yakıldı. Aygün kardeşlerin anne ve kız kardeşi, daha sonra mezarlıkta da tabutlara sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Uğur ve Süleyman Aygün'ün cenazeleri, daha sonra Güveçci Köyü Mezarlığı'nda açılan iki mezarda toprağa verildi.

Baba Vahit Aygün de hüzün ve sevinci beraber karışık yaşadığını belirterek, “Sevineyim mi? Üzüleyim mi? bilemiyorum. Hükümetimize, bu süreçte vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Bundan sonra hakkımızı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde arayacağız.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER