ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 12:13

Aydın'da yıkım gerginliği


 Aydın’da eski bir binanın yıkımı sırasında makinenin yan binaya zarar vermesi, içinde oturanları korkuttu. Yan binanın ikinci katının tuvaletinin çökmesine sebep olan olayda, yıkım firması ile apartman sakinleri tartıştı. Zaman zaman tansiyonun yükseldiği tartışmada vatandaşları polis sakinleştirdi.

Güzelhisar Mahallesi Kıbrıs Caddesi'nde dünden beri devam eden bina yıkımı, gerginliğe sebep oldu. Binaya bitişik apartmanın 2. katındaki dairenin tuvaletinin duvarının bir kısmı çöktü. Bu sırada ev sakinlerinden kimseye zarar gelmezken maddi hasar oluştu. Evinin duvarının ve eşyalarının zarar gördüğünü belirten apartman sakini, firmadan şikayetçi oldu. Yıkım ekiplerinin duyarsızlığından yakınan apartman sakinlerinin şikayeti üzerine polis ve belediye zabıtası, olay yerinde inceleme ve zarar tespiti yaptı. İzni bulunan firma ise şikayetlere rağmen yıkım ve moloz taşıma işlemlerini sürdürdü.

Bayram öncesi bu yıkımın çevre esnafının işine engel olduğunu belirten berber Murat S., aşırı tozdan ve gürültüden rahatsız olunduğunu söyledi. Yıkım sırasında binada ciddi sallanmalar olduğunu da söyleyen Murat S., bina sakinlerinin ve esnafın rahatsızlığının dikkate alınmadığını ifade etti. CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER