ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 13:36

Aydın'da Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı


Cumhuriyet Bayramı, Aydın'da da törenlerle kutlandı. Renkli görüntülere sahne olan Atatürk Meydanı'ndaki kutlamada efelerin oyununa kendini kaptıran 80 yaşındaki Mukadder Ünlütürk de birlikte zeybek oynadı.

Protokolün halkı selamlamasıyla başlayan kutlamalarda bir konuşma yapan Aydın Valisi Erol Ayyıldız, "Cumhuriyet, ödün vermeden korumamız ve yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır." dedi. Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde derecelere giren öğrencilere ödüllerini de veren Vali Ayyıldız, “Bağımsızlık ve istiklâlimiz için binlerce şehit vererek çok zor şartlar altında kazanılan Kurtuluş Savaşı'nın ardından cumhuriyetin kurulması, tarihin nadir kaydettiği başarılardan birisidir. Bu vatanı gençlere emanet eden Atatürk’ün gösterdiği yolda, hiçbir kötü düşüncenin oyununa gelmeyerek bağımsızlığımız ve cumhuriyetimizi sonsuza değin muhafaza ve müdafaa edeceğinize yürekten inanıyoruz. Cumhuriyet, sağduyulu Türk gençliğinin omuzlarında ve milletimizin güvencesinde sonsuza kadar yaşayacak. Hiçbir kötü düşünce ve emel, büyük Türk devletine zarar veremeyecek, ulusumuzun en büyük hasletlerinden olan birlik, beraberlik ve vatan sevgisi karşısında tutunamayacaktır.” şeklinde konuştu.

Törene milletvekilleri Mehmet Erdem, Ali Gültekin Kılınç ve Ali Uzunırmak, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Salih Karataş, daire müdürleri ve diğer vatandaşlar katıldı. Tören sonunda protokol üyeleri, halkla birlikte Adnan Menderes Bulvarı’nda Cumhuriyete Saygı Yürüyüşü yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER