ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 11:49

Aydıncık'ta verginin önemi anlatıldı


Yozgat’ın Aydıncık ilçesi Vergi Dairesi Gelir Memuru Nihat Bozok tarafından Aydıncık İlköğretim Okulu öğrencilerine verginin önemi anlatıldı.

Nihat Bozok, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, bir ülkenin gelişmesi ve kalkınmasında en önemli kaynağın vergi olduğunu söyledi. Bozok, "Türkiye'nin bütçesinin yüzde 90'nı vergilerden oluşuyor. Sizin göreviniz, her alışverişinizde ve otobüslere bindiğinizde mutlaka fiş ve bilet almaktır. Bu çok zor bir şey değil. Sizin daha iyi bir geleceğiniz olması için, iyi bir eğitim almanız gerekiyor. İyi bir eğitim için de herkesin üzerine düşen görevi yerine getirerek, vergisini ödemesi gerekiyor." dedi.
Kayıt dışının ekonomiye çok büyük zararı olduğunu ifade eden Bozok "Kayıt dışı ekonomi, üzerinden vergi alınmayan gelirdir. Sizin okula geldiğiniz servis şoförünün kaydı yoksa o kayıt dışı insan demektir. Siz fatura isteyerek, onun kayda alınmasını sağlayabilirsiniz. Bu alışkanlıkla büyürseniz, spor sahalarına, kütüphanelere, oyun bahçelerine kavuşuruz. Sizin çocuklarınız daha iyi okullarda okuyabilir. Vergilerimiz, yaşlılara, kimsesizlere ve fakirlere bekar onlara yiyecek ve yatacak yer temini sağlar. Eğer vergi vermez isek; yaşlılarımız, kimsesizlerimiz ve ihtiyaç sahibi ailelerimize devletimiz yardımcı olamaz. O yüzden mükelleflerin vergi ödemesi bir insanlık görevidir. Hepimiz vergimizi vermeliyiz Vergi isteğe bağlı bir şey değildir, zorunluluktur." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER