ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 12:48

Aydıncık'ın Sesi Gazetesi 5. yılını kutladı

Aydıncıkın Sesi Gazetesi 5. yılını kutladı


Yozgat'ın Aydıncık ilçesinde, yerel olarak yayın yapan Aydıncık'ın Sesi Gazetesi, kuruluşunun 5. yılını kutladı.

İlçede yayın hayatına 3 Aralık 2008 tarihinde haftalık olarak başlayan gazetenin 5. yıl dönümü kutlamaları, Aydıncık Öğretmenevi'nde yapıldı. Kutlama programına Kaymakam Hakan Kafkas, Belediye Başkanı Bahattin Özger, İlçe Jandarma Komutanı Mehmet Engin, İlçe Emniyet Amiri Savaş Durdu, İlçe Müftüsü İsmail Karadavut, Aydıncık Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Muhammed Öztürk, MHP İlçe Başkanı Bekir Aydemir, CHP İlçe Başkanı Yaşar Doğan daire müdürleri, öğretmenler, emniyet personeli ve çok sayıda davetli katıldı.

Aydıncık'ın Sesi Gazetesi Sahibi Necati Yalçın, yaptığı konuşmada, gazetecilik mesleğinin zor ve meşakkatli bir iş olduğunu söyledi. Yalçın, "5 yıldır sürdürdüğüm gazetecilik mesleğini her zaman ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde yapmaya çalıştım. İlçemizin sorunları ve sıkıntılarının giderilmesi yönünde her zaman yapıcı haberler yaparak, kamuoyunun bilgilenmesini sağladık. Hiçbir zaman yıkıcı ve yanlış haberler peşinde koşmadık. Her zaman ilçemizin menfaatlerini ön planda tutarak bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Yerel gazeteciliğin zorluğunu dile getiren Yalçın, "Gazetecilik mesleği gerçekten zor bir meslektir. Fedakarlık ve özveri ister. Gecesi, gündüzü, mesai mefhumu yoktur. Belki sizler şöyle 20 dakika bir göz atarak bütün gazeteyi okuyabiliyorsunuz. Fakat bizler, sabahtan gece yarılarına kadar sizlerin 20 dakikada okuduğu gazeteyi o hale getirmek için uzun uğraş ve emek harcıyoruz. Mesleğimizin en sevdiğim yanı ise gazetemizin siz değerli okuyucularımıza ulaşması ve haberlerimizin kamuoyu ile paylaşılmasıdır. Bu vesile ile bugün burada bizlerle olan ve desteğini esirgemeyen tüm katılımcılara teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Kaymakam Hakan Kafkas da Yalçın’ı kutlayarak bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER