ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 20:33

Aydıncık Müftüsü Karadavut veda etti


Yozgat’ın Aydıncık ilçesi Müftüsü İsmail Karadavut’un Ordu’nun Aybastı ilçesine tayinin çıkması nedeniyle müftülük personeli tarafından veda yemeği düzenlendi.

        Aydıncık Öğretmenevi'nde verilen yemeğe Kaymakam Coşkun Öztürk, Belediye Başkanı Bahattin Özger, İlçe Emniyet Amiri İsmail Altıkulaç, AK Parti İlçe Başkanı Burhan Koçak, İl Genel Meclisi üyeleri Levent Başkan, Dursun Karaca, Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu, belde belediye başkanları, Çekerek Müftüsü İsmail Ersoy, Kadışehri Müftüsü Abdullah Yalman, daire müdürleri ve müftülük personeli katıldı.

        Yemek sonrası müftülük personeli adına konuşma yapan Numan Ertuğrul, Müftü Karadavut’un ilçede görev yaptığı 5,5 yıl içeresinde kapısının ve gönlünün herkese açık olduğunu ifade etti.

        Müftü İsmail Karadavut da ilçede müftülük görevini 5.5 yıl sürdürdüğünü belirterek, bu sürede güzel çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Karadavut, "Aydıncık insanı sıcakkanlı çalışkanlığıyla bizlere her zaman destek oldu. İmkanlar dahilinde başladığımız merkez cami inşaatımızı gece gündüz demeden çalışıp tamamlayarak 2011 yılında ibadete açılmasını sağladık. Camimizin yapılmasına kaymakamlığımız, belediyemiz ve halkımızın büyük destekleri oldu. İnşallah bundan sonra da bu birlik beraberlik içerisinde başka hizmetlerde yine bu ilçemize kazandırılacaktır." dedi.

        Kur’an kurslarının açılmasına büyük önem verdiklerini kaydeden Karadavut, merkez ve köylerde Kur’an kursları açarak vatandaşlara yerinde dini bilgilerin öğretildiğini ifade etti.

        Kaymakam Coşkun Öztürk ise kısa bir süre önce ilçede göreve başladığını hatırlatarak, "Göreve başlayalı bir hafta gibi bir süre oldu. Buradaki insanların teveccühünden anlıyorum ki müftümüz sevilen sayılan birisi. Demek ki çok değerli bir arkadaşımızı kaybediyoruz. Her kaymakam böyle azimli gayretli tecrübeli amirlerle çalışmak ister. Bu çalışmalar kapsamında bizler vatandaşlarımıza daha faydalı daha yararlı olabiliriz. Bizlerin amacı zaten halkımıza en iyi hizmeti verebilmektir. Bu vesile ile müftümüze yeni görev yerinde başarılarının devamını diliyorum." diye konuştu.

        Konuşmaların ardından Müftü Karadavut’a çeşitli hediyeler verilirken, müftülük personelinin hazırladığı plaketi ise İlçe Kaymakamı Coşkun Öztürk takdim etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER