ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:49

Ayakta kemoterapi uygulamasını başlatıldı

Ayakta kemoterapi uygulamasını başlatıldı


 Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kanser hastalarına ayakta kemoterapi hizmeti verecek yeni birim hizmete girdi.

Onkoloji Bilim Dalı’na bağlı Kanser Tedavi Merkezi bünyesindeki 'Ayakta Tedavi Kemoterapi Ünitesi'nin açılışına; Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Elazığ Valisi Muammer Erol, Sayıştay Başkanı Doç. Dr. Recai Akyel, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Emniyet Müdürü Ayhan Buran, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alli, Prof. Dr. Ahmet Kazez ve davetliler katıldı.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, ayakta kemoterapi imkanıyla hastaların işlerinin daha da kolaylaşacağını belirtti.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da, Elazığ’ın sağlık alanında önemli bir alt yapıya sahip olduğunun altını çizerek, Fırat Üniversitesi Hastanesi'nin gün geçtikçe geliştiğine dikkat çekti.

Konuşmaların ardından “Ayakta Tedavi Kemoterapi Ünitesi”nin açılışı yapıldı. Bakan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra kemoterapi ünitesini gezerek yetkililerden bilgi aldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER