ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 11:43

Ayakkabı boyacısı kılığındaki polisten kaçamadı

Ayakkabı boyacısı kılığındaki polisten kaçamadı


Fatih’te, ayakkabısını boyatan turistin çantasından tablet bilgisayar çalan Fas uyruklu şahıs, ayakkabı boyacısı kılığındaki güven timlerine yakalandı. Gözaltına alınan şahıs polis merkezindeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Olay, Eminönü Meydanı’nda 2 Kasım Cumartesi günü saat 14.30 sıralarında meydana geldi. Turistlerin yoğun olarak bulunduğu Eminönü bölgesinde yaşanan hırsızlık, kapkaç, yankesicilik ve benzeri olayları engellemek isteyen güven timleri, çeşitli kılıklara girerek bu bölgede önlem aldı. Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, olay günü de simitçi, çöpçü ve ayakkabı boyacısı kılığındaki güven timleri, durumundan şüphelendiği bir şahsı takip etmeye başladı. Polisin takibindeki şahıs bir süre kalabalık arasında dolaştıktan sonra ayakkabısını boyatmakta olan Rus uyruklu bir turistin yanına geldi. Şüpheli şahıs, Rus turistin çantasındaki tablet bilgisayarı alarak kendi çantasına koydu. Bu sırada takipte olan sivil polisler zanlıyı olay yerinden uzaklaşmaya çalışırken suçüstü yakaladı.

Gözaltına alınan Fas uyruklu Abdele Jktır (27) isimli zanlı karakola götürüldü. Polis merkezindeki işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi. Hırsızlık anı ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde şüphelinin, ayakkabısını boyatmakta olan Rus turistin yanına gelmesi ve çantadan tablet bilgisayarı alması yer alıyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER