ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 10:56

Ay Yıldız’dan gençlere meslek seçiminde destek


Göçmen kökenli gençlerin iş piyasasında yaşadığı sıkıntıları ortaya koyan birçok araştırma bulunuyor. Federal Mesleki Eğitim Enstitüsü’nün (BİBB) yaptığı analizlere göre şirketler, göçmen kökenli gençleri yaşıtlarıyla aynı eğitim kalitesine sahip olmalarına rağmen başvuru görüşmelerine daha az davet ediyor.

Verilere göre 2010 yılında göçmen kökenli olmayan gençlerin yüzde 42’si bir mesleki eğitim yerine sahip olurken, göçmen kökenli gençlerde bu oran sadece yüzde 28’de kaldı. Meslek eğitimi yeri arayan gençlerin dörtte birinin göçmen, bu gençlerin üçte birinin de Türk veya Arap kökenli olduğu göz önünde bulundurulduğunda meselenin toplumun tamamını ilgilendirdiği ortaya çıkıyor.

Bu gençlere yardımcı olmak için harekete geçen GSM operatörü Ay Yıldız, Metropol FM ile beraber “Benim Mesleğim, Benim Geleceğim” isimli bir kampanya başlattı.

Özellikle Türk gençlerine sahip oldukları imkânları tanıtmak ve çalışma hayatına girişte yardımcı olmayı hedefleyen kampanya hakkında konuşan Ay Yıldız Genel Müdürü Dr. Stefan Kaas, “Almanya’da yaşayan Türk toplumunun bir parçası niteliği taşıyan ve işveren konumundaki Ay Yıldız olarak Türk gençlerine destek vermek ve yardımcı olmak istiyoruz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER