ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 21:48

Avukatlara anlamlı hediye

Avukatlara anlamlı hediye


Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, insan hak ve özgürlüklerinin savunulması ve kullanılması noktasında önemli görevler üstlenen avukatların, hukuk sisteminin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Başkan Kurtulan, 5 Nisan Avukatlar Günü’nde Mustafakemalpaşa Barosu’nu ziyaret etti. Avukatlar Günü’nü kutlayan Başkan Kurtulan, Heykel Meydanı’nda düzenlenen törene de katılarak Mustafakemalpaşalı avukatlara günün anısına plaket hediye etti.

‘ADALET SARAYI HIZLA TAMAMLANIYOR’

Törende konuşan Başkan Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa Adalet Sarayı’nın hızla tamamlandığını, yakın bir zamanda yargı mensuplarının çağdaş bir binada hizmet vermeye başlayacaklarını dile getirdi. Çağdaş hukuk sisteminin önemli bir parçası olan avukatlık mesleğinin, demokrasinin yaşaması ve gelişmesinde önemli bir konuma sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Kurtulan; “Bireyleri hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, haklarının korunmasında ve kullanılmasında onlara yardımcı olan savunma makamının temsilcisi avukatlar, meslek etiğine ve kanunlara bağlı olarak toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesi ile adalet ve hakkaniyetin sağlanması hususunda yürüttükleri görev ve sorumluluk toplumumuzca takdir edilmektedir. Her şeyden önce hukukun üstünlüğü ve bağımsız yargı temelinde bulunan ve vatandaşının beklentilerine cevap verebilen bir adalet yapısı ülkemizin ortak temennisini oluşturuyor. İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü esaslarına dayanarak, yasalar ve hukuk kuralları çerçevesinde adalet önünde haklarımızı savunmayı meslek edinmiş, görevini güç koşullar ve sorumluluk anlayışı ile yerine getiren tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Mustafakemalpaşa Baro Temsilcisi Avukat Mehmet Sonat ise konuşmasında, avukatların Türkiye’nin çağdaşlaşma yolunda attığı adımlarda önemli bir görev üstlendiğini söylerken, bu özel günde kendilerini unutmayan Belediye Başkanı Sadi Kurtulan’a tüm meslektaşları adına teşekkür etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER