ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 13:52

Avukatlar adliyeyi birbirine kattı

Avukatlar adliyeyi birbirine kattı

ÇHD üyesi bir grup avukat, İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı.


Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatlar, DHKP/C soruşturmasında tutuklanan dernek üyesi avukatlara destek için yaptıkları eylemde adliyeyi birbirine kattı. Adliye içinde oturma eylemi yapan avukatlar, pankart da açınca polis ve özel güvenlik görevlileri müdahale etti.

ÇHD üyesi bir grup avukat, İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı. Terör örgütü DHKP/C soruşturmasında tutuklanan dernek üyesi avukatlara destek veren grup, basın açıklamasında tutukluluğun sona erdirilmesi için dilekçe vereceklerini söyledi. Tutuklamaların siyasi olduğu ileri sürüldü.

Açıklamanın ardından adliye içine giren avukatlar adalet heykellerinin bulunduğu boş alanda oturma eylemi başlattı. Grup, slogan ve alkışlarla eyleme devam ettikleri sırada bazı avukatlar da üst katlardan pankart açtı.

Pankart açılması üzerine polis ve özel güvenlik görevlileri pankart açanlara müdahale etti. Pankartı toplayan polis ve güvenlikçilerle avukatlar arasında arbede çıktı. Uzun süren arbedenin ardından pankart toplandı. Ancak bir süre sonra avukatlar yine pankart açmaya çalıştı. Bunun üzerine polis ve güvenlikçiler bir kez daha müdahalede bulundu ve pankartı eylemcilerin elinden aldı.

Avukatlarla güvelik görevlileri arasında bir süre arbede yaşandı. Olayların sakinleşmesinden sonra adliyedeki gerginlik devam ediyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER