ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 17:57

"Avrupa’nın gözü Bursa’nın üzerinde"


Bursa Valisi Şahabettin Harput, Türkiye’nin, Ankara’nın ve Avrupa’nın gözünün Bursa’nın üzerinde olduğunu söyledi.

    Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu'nu kabul eden Vali Harput, illerin kendini kurtarma, istihdam ve üretimde ilerleme yarışında Bursa’nın kendini aştığına işaret etti. Harput, şöyle konuştu: “Bursa, Türkiye’nin lokomotifidir. BTSO seçimlerimiz Bursa’ya yakışan ve seviyeli bir seçim olmuştur. Türkiye çapındaki projeler bizleri gururlandırmıştır. Türkiye’nin, Ankara’nın, Avrupa’nın gözü Bursa’nın üzerinde. 2023 hedefleriniz hayal değildir. Gayret edersek, bu hedefleri de aşarız.”

    BTSO Başkanı İbrahim Burkay da ülke ekonomisinde istihdama, üretime ve ihracata sirayet edecek, ortak fayda yaratacak projeleri ortak akılla hayata geçireceklerini kaydetti. Burkay, “Türkiye’nin gelişip, değişmesi için Bursa motor güçtür. Değişim Bursa’dan başladı. Bu süreçte, desteğiniz için teşekkür ederiz. Önümüze koyduğumuz hedeflerimize ulaşmamız için gelecekte de desteklerinizi bekliyoruz.” diye konuştu.

    BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk ise yeni mecliste yaş ortalamasının 47’ye düştüğünü ve 72 yeni meclis üyesinin olduğunu belirterek, “Seçim öncesi Yönetim Kurulumuzun açıkladığı projeler iş dünyasında büyük heyecan yarattı. Bu hafta yaptığımız ilk meclis toplantımızda bu heyecanın yansımalarını gördük. Önümüzdeki dönemde meclis ve komitelerimizin daha aktif çalışmalarını sağlayacağız.” dedi.

    Ziyarette, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferudun Kahraman, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Emin Akça, Yönetim Kurulu Üyeleri Aytuğ Onur, Fahrettin Gülener, İlker Duran, Şakir Umutkan, Hasan Gürses ve İsmail Kuş hazır bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER