ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2013 Salı 11:16

Avrupalı gençler Antalya'da demokrasiyi tartışıyor


Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından organize edilen ve Ulusal Ajans tarafından desteklenen "İnsan Hakları ve Yurttaşlık Eğitimi Projesi" Kumluca ilçesine bağlı Adrasan beldesinde başladı.
Proje kapsamında 13 Avrupa ülkesinden 36 genç, beş gün sürecek eğitim kampına başladı.
Projenin ev sahipliğini yapan Türkiye Gençlik Organizasyonu Proje Sorumlusu Fatma Okudan, gazetecilere yaptığı açıklamada, insan hakları ve demokrasi konulu eğitim projesinde Avrupalı gençlerle ülkelerindeki insan hakları ve demokrasi uygulamalarını ele alacaklarına dikkati çekti. Proje süresince katılımcılara Türkiye'yi de tanıtacaklarını anlatan Okudan, gençleri Türkiye'nin turizm potansiyeli, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri konusunda da bilgilendireceklerini kaydetti. Okudan, gençlerin kamp süresince diğer katılımcıların ülkelerindeki uygulamalardan öğrendikleriyle kendi ülkelerine model olabilecek projeler hazırlayacaklarına da ifade etti.
Projeye Çek Cumhuriyeti'nden katılan Daniela Vergara, sadece bir ülke değil birden fazla ülkenin insan hakları ve demokrasi konusundaki yaklaşımlarının ele alınmasından dolayı projeyi çok faydalı bulduğunu ve edinilen bilgilerin gelecek için olumlu sonuçlar ortaya koyacağını söyledi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER