ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 21:54

AÜ Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi açıldı

AÜ Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi açıldı


Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Merkezi, törenle açıldı. AÜ Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, "Sağlık hizmetleri hızlı gelişiyor. Bize düşen de bu gelişen hizmetleri ve teknolojiyi uygulamak. Bizim yaptığımız buna örnektir." dedi.

Rektör Koçak, "Üniversite olarak sağlık taleplerine aciliyeti olduğu için önem veriyoruz. Tüp Bebek Merkezi'nin 15 yıllık serüveninde bunun da etkisi var. Sağlık hizmetlerinde kalite arttı. Sizden isteğimiz TÜBİTAK'a proje yapmanızdır. Projelere önem veriyoruz. Projelerden geri kalmamalıyız, önde olmalıyız. Sağlık hizmetleri hızlı gelişiyor. Bize düşen de bu gelişen hizmetleri ve teknolojiyi uygulamak. Bizim yaptığımız buna örnektir. Yeni bölümlerimizi de bir kaç ay içerisinde açmayı planlıyoruz. Böylelikle bölge ülkelerine de daha iyi hizmet vermiş olacağız. Tüp bebek merkezine arkadaşlarımızın yoğun gayretleri oldu. Sadece çocuk sahibi olunan bir ünite değil bunun yanı sıra farklı fonksiyonları da mevcut. Burada doğacak çocuklara sağlıklı şifalı günler diliyorum." diye konuştu.

AÜ Araştırma Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi Sorumlusu Doç. Dr. Bünyamin Börekçi, yaptığı konuşmada, açılan Tüp Bebek Merkezi'nin sadece Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için değil bütün Türkiye için bir çözüm merkezi olabileceğini vurguladı. Börekçi, "Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olan üniversitemiz, bir yüksek öğretim kurumu olarak bütün işlevlerini gerçekleştiren bölgenin kalkınmasına ve önemli sorunlarının çözümüne yönelik etkinliklerini de sürdürüyor. Ülkemizin en eski tıp fakültelerinden biri olan fakültemiz Tüp Bebek Ünitesi ile de çocuk hayali kuran ailelere oldukça hesaplı bir umut kapısı açmıştır. 15 yıl önce başlayan bu süreç, bu projenin 6 ay önce hayata geçirilmesi ile önemli bir kazanım noktasına ulaşmış ve Başkent'in doğusunda bir kamu hastanesi bünyesinde bulunan tek Tüp Bebek Ünitesi halkın hizmetine sunulmuştur. Yolun başında olduğumuzun bilincindeyiz. Başarının sürmesi ve kalıcı olabilmesi için fiziksel, teknolojik ve akademik donanımın sürekli geliştirilmesi gerektiğini vurgulamak istiyorum. " değerlendirmesini yaptı.

AÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özkan Polat, fakülte hakkında bilgi vererek, "Bazı değişiklikler ve yenlikler yaptık. Müfredatımızda olumlu güncellemeler yaptık. Bunu faydalı olacağını düşünüyorum. Yeni yılın iyi geçmesini diliyorum." şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak, açılış konuşmalarının ardından kurdeleyi kesti ve Tüp Bebek Merkezi'ni gezerek bilgi aldı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER