ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 17:21

AÜ öğretim üyesi ve öğrencisinin fotoğraflarının sosyal medyada yayınlanması


Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörlüğü, AÜ'nü bir öğretim üyesi A.N. ile öğrencisi E.B'nin çıplak fotoğraflarının sosyal medyada yayınlandığı iddiasına ilişkin, yaşanan tatsız olayın, AÜ'nün kurumsal kimliğine mal edilecek şekilde algılanmamasını umut ettiklerini bildirdi.

AÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, AÜ ile ilgili, 21 Şubat 2014 cuma günü basında "Hayrete Düşüren Fotoğraflar" başlığıyla yer alan ve son günlerde çeşitli basın organlarında tekrar edilen, AÜ'nün bir öğretim üyesinin, bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan fotoğrafları hakkında yapılan olumsuz haberleri yakından takip edildiği kaydedildi.

"Yaşanan tatsız olayın, AÜ kurumsal kimliğine mal edilecek şekilde algılanmamasını umut ediyoruz" ifadelerine yer verilen açıklamada şunlar belirtildi:

"Kişisel fiil ve eylemlerin, bütün personelimizi ve bilhassa kurumumuzu töhmet altında bırakmayacağını önemle vurgulamak isteriz. Söz konusu öğretim üyesi, basına yansıyan haberlerin ardından herhangi bir zorlama olmaksızın, kendi iradesiyle bölüm başkanlığı görevinden istifa etmiş ve kısa süre içerisinde AÜ tarafından hakkında soruşturma başlatılmıştır."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER