ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 14:20

Attan düşen seyis 5 kişiye umut oldu


Adana’da bakımını üstlendiği Aras Gülü isimli attan düşerek yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 24 yaşındaki seyis Volkan Serin’in organları 4 ilde 5 kişiye umut oldu. Adana Hipodromu’nda seyislik yapan Volkan Serin, geçen pazar günü bakımını yaptığı Aras Gülü isimli attan düştü. Yaralanan Serin’i arkadaşları Numune Hastanesi’ne götürdü. Beyin Cerrahi Bölümü’nde tedavi altına alınan Serin’in dün öğle saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti.

Doktorlar, seyis Serin’in organlarının bağışlanması için baba İhsan ve anne Güler’den izin istedi. Acılı anne ve baba, oğullarının organlarını bağışlama kararı aldı. Bu karar üzerine Adana Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi harekete geçti. Türkiye genelindeki merkezlerle iletişime geçerek naklin yapılacağı hastaları belirledi. 4 saat süren operasyon sonrası Serin’in alınan akciğeri Ankara’ya, kalbi Gaziantep’e, sol böbreği Antalya’ya, karaciğeri ve sağ böbreği ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne gönderildi. Organ taşıma ekibi saat 04.00’de uçakla kent dışındaki hastanelere organları götürdü.

‘HERKESE ÖRNEK OLSUN’
Oğlunun organlarını bağışlayan acılı emekli baba İhsan Serin, oğlunun atları çok sevdiğini, kendisine seyislikten vazgeçirmeye çalıştığını ancak başaramadığını söyledi. Acılı baba Serin, “Sözün bittiği yerdeyiz. Kelimeler yetersiz. İnşallah oğlumun organları takılacak insanlara faydalı olur. Onların bedenin de yaşar. İnsanlık namına yaptım. Herkes örnek olsun.” dedi.

Serin’in ağabeyi Ali Serin de, kardeşinin organlarını umut bekleyen başka hastaların yaşaması için bağışladıklarını söyledi. Acılı ağabey Serin, “Organların, bağışlandığı sahiplerine gittiğini öğrendik, çok mutlu olduk. Kardeşimin organlarıyla yaşam bulacak insanlar bizi ziyarete gelirlerse çok seviniriz. Onları karşımızda görürsek kardeşimizi görmüş gibi oluruz. İnşallah herkese örnek olur. Kardeşim at aşığıydı. Atlar için kilometrelerce yol yürürdü. En son atı da yarışı kazanmıştı.” diye konuştu.

Organlarıyla 5 kişiye umut veren seyis Volkan Serin’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Cenazenin evin önüne getirilmesi sırasında anne Güler ve baba İhsan gözyaşlarına boğuldu. Anne Güler, “Volkanım bizi bırakıp nereye gittin” diye ağladı. Eşine sarılıp birlikte gözyaşına boğuldu. Seyis Serin’in cenazesi Buruk Mezarlığı’nda gözyaşları arasında toprağa verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER