ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 22:21

ATSO’da seçimler dengeli sonuçlandı


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) sabah 9.00’da başlayan seçim 17.00’da sona erdi. Öğrenilen bilgilere göre seçimde ATSO Başkanı Çetin Osman Budak’ın turuncu ve ATSO Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı’nın beyaz listeleri dengeli sonuçlandı.

ATSO meslek komitesi seçimlerinde 49 meslek komitesi içinde 303 komite üyesi ve 127 meclis üyesi seçimi yapıldı. Budak ekibi ’turuncu’ rengini Antalya’nın simgesi portakalın rengi olduğu için seçerken, Akıncı’nın ekibi de beyaz rengini ‘sadelik ve yeni, beyaz bir sayfa açmak’ adına kullandı. Başkan adayları Çetin Osman Budak 150 oyla, Ali Rıza Akıncı ise 135 oyla gruplarından zaferle çıktı. Sonuçlar ATSO’nun otoparkında heyecanla beklenirken iki taraf grupları da kimi zaman sevindi, kimi zaman üzüldü. Seçimlerin ilk raundunda kesin olmayan sonuçlara göre Budak’lı turuncu taraftarlar, 127 meclis üyesinin en az yüzde 70’ini aldıklarını öne sürdü.

30 bine yakın üyesi bulunan ATSO’nun, seçimlerinde ise yaklaşık 12 bin oy kullanıldığı tahmin ediliyor. Gruptan zaferle çıkın Ali Rıza Akıncı ve beyaz liste taraftarı Gültekin Gencer gibi işadamları bazı kritik grupların kazanılması esnasında da büyük sevinç yaşadı. Gelen sonuçları coşkuyla kutlayan Akıncı, bir ara ‘bitti bu iş’ dedi ve diğer arkadaşlarına sarıldı.

Seçimlerin sürpriz sonuçları ise 49’uncu grupta yarışan ATSO Başkan Yardımcısı Adnan Vücudi Özen’in turuncu listede kaybetmesi oldu. Yine turuncu listeden seçime giren ATSO Başkan Yardımcısı Güray Parlak da kaybetti. 30’uncu grupta turuncu listenin yönetim kurulu üyesi Faruk Sayın ile 44’üncü grupta turuncu listeden yönetim kurulu üyesi Levent Yiğiter’de kaybettiler. Diğer sonuçlar ise şöyle oluştu; yönetim kurulu üyelerinden Gültekin Gencer beyaz listeyle kazandı. Turuncu listeyle yarışan yönetim kurulu üyesi Kenan Çelik kazandı. 31’inci gruptan Mustafa Yılmaz turuncu listeden kazandı. Mızrap Cihangir Deniz turuncu listeden kazandı. Yöneticilerden Ali Kıvrak ve Ali Peker ise aday olmadılar.

Kepez İlçe Seçim Kurulu’nun komite ve meclis seçim sonucunu 3 gün askıda tutacak. İtiraz olmaması ve onaylanması halinde ise meclis üyeleri arasından yönetim kurulu başkanı, meclis başkanı, meclis başkan yardımcıları, katip üyesi ve yönetim kurulu üyelerinin seçimleri ile süreç tamamlanacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER