ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 13:44

ATSO’da seçim heyecanı başladı


 Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) meslek komitesi seçimleri başladı. Sabah saatlerinde başlayan seçime katılım yoğundu.

49 meclis komitesinin bulunduğu 303 meslek komitesi üyesi ve 127 meclis üyesinin seçileceği ATSO seçimleri Gazi Bulvarı’ndaki kendi tesislerinde başladı. Yaklaşık 25 bin kişinin oy kullanacağı tahmin edilen seçime ilk saatlerde katılım yüksekti. Tesisin çevresinde ve içerisinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Katılımın ilk saatlerde yoğun olması Gazi Bulvarı’ndaki trafiği de tıkadı. Yoğun olan trafiği, polislerin de idare etmekte zorlandığı gözlendi. 13. Grubun bulunduğu sandıkta oyunu kullanan ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, “İş adamlarına yakışır, düzeyli bir seçim olsun. Bayram havasında bir seçim yaşanıyor. İnşallah sandıklar kapanana ve sayım yapılana kadar böyle geçer.” diye konuştu. ATSO Meclis Başkanı Ali Rıza Akıncı ise oyunu 1.grubun bulunduğu sandıkta kullandı. Seçimin Antalya’ya hayırlı olmasını dileyen Akıncı, “Artık sonucu bekleme zamanı. Herkes ummalı bir şekilde çalışmasını yaptı. Bundan sonra sandıktan çıkacak iradeye herkesin saygılı olması lazım. Bu ilk etap irade, ikinci etaptaki irade de önemli. Bu da önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleşecek. ATSO’yu 4 yıl yönetecek kadro iş başına gelecek. İnşallah çıtayı yükseltecek, Antalya için daha fazla faaliyet gösterecek bir yönetim oluşur.” dedi.

SEÇİM NASIL OLACAK
Seçim akşam 17.00’a kadar sürecek. Daha sonra sandıklar açılıp, sayım yapılacak. 49 gruptan çıkan 303 meslek komitesi üyesi, 127 meclis üyesi belirlenecek. ATSO'nun yeni meclis üyelerinin listesi 3 gün askıda kalacak. Daha sonra yönetim kurulu üyeleri ile başkan seçimi yapılacak. Yönetim kurulu seçiminin ardından da meclis başkanlığı seçimi gerçekleştirilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER