ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 17:55

ATO’da seçim süreci 11 Mayıs’ta başlıyor


Adana Ticaret Odası seçim süreci 11 Mayısta meslek komiteleri üyelikleri seçimleri ile başlayıp 18 Mayıs’ta yönetim kurulunun görev paylaşımı ile sonuçlanacak. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gizer, seçimlerin demokratik ve huzur dolu bir atmosferde tamamlanması konusunda tüm önlemlerin alındığını açıkladı.

Meslek Komitesi asıl ve yedek üyeliği ile meclis asil ve yedek üyeliği seçimi, 11 Mayıs cumartesi günü Meryem Abdurrahim Gizer İlköğretim Okulu’nda 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacak. ATO bünyesinde bulunan Adana Ticaret Sicil Müdürlüğü 4 Mayıs ve 11 Mayıs tarihlerinde, seçimlerde oy kullanacak ATO üyelerinin yetki belgesi ihtiyaçlarını temin etmek için mesai saatlerinde açık bulundurulacak. Seçimde; gerçek kişiler nüfus cüzdanlarıyla, tüzel kişi temsilcileri ise Adana Ticaret Sicil Müdürlüğü’nden alacakları yetki belgesi veya imza sirküleri ve nüfus cüzdanlarıyla birlikte oy kullanabilecek.

ATO Başkanı Gizer, üyelerin NACE kodlamasına göre sınıflandırılmasıyla gerçekleştirileceği seçimlere ilişkin oluşturulan listenin Adana Ticaret Odası’nın www.adanato-org.tr adresli internet sitesinde yayımlandığını, ayrıca oda hizmet binasında askıya çıkarıldığını kaydetti. Başkan Ali Gizer, “Üyelerimizin seçimler sırasında istemedikleri herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamaları açısından, bulundukları meslek grubunu mutlaka öğrenmeleri gerekmektedir. Ayrıca, tüzel kişi üyelerimizin gerçek kişi temsilcilerinin seçimde oy kullanabilmeleri için Ticaret Sicil Müdürlükleri’nden ücretsiz temin edebilecekleri yetki belgelerini de en kısa sürede almaları meydana gelebilecek karışıklıkları önleyecektir.” diye konuştu.

Adana Ticaret Odası seçimlerinin yüksek katılımla gerçekleşmesi için her türlü girişim ve altyapının sağlandığını ifade eden Ali Gizer açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Yaklaşık 28 bin üyesi bulunan Adana Ticaret Odası olarak mayıs ayında gerçekleşecek seçimlerimize tarihi bir katılım hedefliyoruz. Çünkü bu seçime gösterilen ilgi, üyelerimizin odamızı ne kadar sahiplendiklerinin yanı sıra, oluşacak meslek komitesi, meclis ve yönetim kurulu üyelerinin niteliklerinin de en üst düzeyde olmasını sağlayacaktır. Bu yöndeki hedeflerimizin yakalanabilmesi bakımından, Adana’daki tüm meslek kuruluşları, genç girişimciler kurulu, kadın girişimciler kurulu ve benzeri kuruluşların, bünyelerindeki üyelerimizi seçme ve seçilme hakkını kullanmaları konusunda yönlendirmelerini bekliyoruz. Adana’nın en büyük sivil toplum kuruluşu konumundaki Adana Ticaret Odası olarak, daha iyi yönetilen, merkezi hükümetten aldığı payı artıran ve daha yaşanılabilir Adana’nın oluşmasının, herkesin elini taşın altına koymasıyla mümkün olacağını düşünüyor, tüm çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Seçimlerimize katılım oranı da bu çalışmanın başarıya ulaşmasındaki en önemli göstergesi olacaktır.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER