ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2014 Çarşamba 01:13

ATM'leri soymak istediler

ATMleri soymak istediler

ATM düzenekçileri aynı caddedeki birçok bankamatiği hedef aldı


Ankara’da ATM’lerde hırsızlık amaçlı düzenek kuran hırsızların bu seferki hedefi aynı cadde üzerinde bulunan birçok banka ATM’si oldu. 3 bin 100 lirasını kaptıran bir vatandaşın ihbarı üzerine düzenekler ortaya çıktı.

Olay, Beysukent Saltoğlu Bulvarı üzerinde, dün akşam saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Bir bankaya ait ATM’den parasını çekmeye gelen bir vatandaş, 3 bin 100 lirasını ATM’ye kaptırınca durumdan şüphelenip polise haber verdi. Olay yerine gelen ekipler ATM’de hırsızlık amaçlı düzenek kurulduğunu fark etti.

ATM’de inceleme yapan ekipler bölgeye olay yeri inceleme ekiplerini çağırdı. Olay yerine gelen ekipler bulvar üzerinde birçok ATM olduğu için durumdan şüphelenip diğer bankaları da kontrol etti. Yapılan incelemeler sonucunda hırsızların aynı düzeneği bölgede bulunan birçok bankanın ATM’sine kurduğu fark edildi. Bölgede güvenlik önlemi alan ekipler, ATM’lerin kamera kayıtlarını inceleyip yeni mağduriyetlerin olmaması için de para çekmeye gelen vatandaşları konuyla ilgili bilgilendirdi.

Olay yerinde inceleme yapan ekipler hırsızların düzeneği para çekme bölümünün üstüne yerleştirdiğini belirledi. Kurulan düzenekle birlikte para çekmeye gelen müşterinin parası, paranın verildiği çıkış bölümünde bulunan ve sonradan eklenen demire içeriden yapışıyor ve müşteri de ATM’de para çekmede sorun çıktığını zannedip ‘banka açıldığı zaman gelip paramı alırım’ düşüncesiyle ayrılıyor. Müşterinin ayrılmasından sonra da hırsızlar olay yerine gelip düzeneğe yapışan parayı alıp kayıplara karışıyor. Konuyla ilgili polis inceleme başlattı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER