ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 14:27

ATM kartı kopyacılarına suçüstü

ATM kartı kopyacılarına suçüstü

İzmir'de, banka kartı kopyalama şebekelerine karşı ATM'lerin bulunduğu alanlarda önlem alan polis, bu sırada farkettiği iki kişiye gözaltına aldı.


İzmir'de, banka kartı kopyalama şebekelerine karşı ATM'lerin bulunduğu alanlarda önlem alan polis, bu sırada farkettiği iki kişiye gözaltına aldı. ATM'ye kart kopyalama düzeneği yerleştirdiği saptanan zanlılar M.Ü., D.T.Ş. ile sonradan yakalanan suç ortakları M.T. ve G.K. tutuklandı.

ATM'lerin bulunduğu bölgelerde, önlem alan İzmir Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Alsancak semtindeki bir ATM'de kart kopyalama cihazı bulunduğunu farketti. ATM yakınlarında önlem alan polis, aparatı sökmeye gelen M.Ü. ile kendisini gizlenip bekleyen arkadaşı D.T.Ş.'yi, gözaltına aldı. İki zanlının verdiği ifade ve elde edilen bilgiler ışığında suç ortakları M.T. ile G.K. de saklandıkları evden kaçmaya çalıştıkları sırada yakalandı. Gözaltına alınan zanlıların, bir süre önce banka kartlarını kopyalamak amacıyla, İstanbul'dan kente geldikleri ortaya çıktı.

Evlerinde kart kapyalama aparatlarının yanı sıra, bunların yapımında kullandıkları cihazlar ile bilgisayarlar ele geçirilen zanlıların, iki ilde de çok sayıda olaya karıştıkları saptandı. İfadeleri alınıp adliye sevkedilen 4 zanlı, tutuklandı.

 

 

 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER