ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2012 Pazartesi 18:32

Atlı jandarmalar Side'den ayrıldı

Atlı jandarmalar Sideden ayrıldı


 Antalya Side Jandarma Takım Komutanlığı bünyesinde oluşturulan geçici at merkezinde kalan özel eğitimli dört at, turizm sezonun sona ermesi üzerine bölgeden ayrıldı.

Turizm sezonun başında, Jandarma At, Köpek, Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı'na bağlı bir astsubay ve üç uzman çavuştan oluşan 4 atlı jandarma, özel eğitimli atlarıyla Antalya Side Beldesi'nde, Sorgun Mahallesi'nde ve Titreyengöl bölgesindeki turistik ve ormanlık bölgelerde turizm sezonu boyunca görev yaptı.

Yaz boyunca araçlı jandarma ekiplerinin giremediği bölgelerde görev yapan atlı jandarma timi, hem kapkaç, hırsızlık gibi asayiş olaylarına karşı kısa sürede müdahale etti hem de piknik yapan vatandaşları ormanda ateş yakmamaları konusunda uyararak, suç oluşturacak konularda bilgi verdi.

Side'nin tarihi bölgeleri ve caddelerinde görev yapan atlı jandarma timi, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oldu. Atlı jandarmalar, asayiş hizmetlerin yanı sıra Almanca ve İngilizce bildikleri için turistlerin başta yol tarifleri olmak üzere Side Antik Kent üzerine sordukları soruları cevapladı. Side Antik Kent'te Apollon Tapınağı'na gelen turistler, atlı jandarmalarla hatıra fotoğrafı çektirerek tatillerine renk kattı.
Alman diş hekimi Samuel Led, eşi ve 2 çocuğuyla birlikte Apollon Tapınağı'nda atlı jandarmalarla birlikte fotoğraf çektirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Kendisinin de Almanya'da 2 atının bulunduğunu belirten Led, ata binmeyi çok sevdiğini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER