ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 00:45

Atları parlayan fayton 8 otomobile çarpıp parçalandı

Atları parlayan fayton 8 otomobile çarpıp parçalandı


İzmir’in Konak ilçesi 1. Kordon’da 3 yolcu taşıyan faytona bağlı iki at ürkerek kontrolden çıktı. Atların parlamasıyla birlikte hızlanan ve dengesini kaybeden fayton yolda bulunan 8 araca zarar verdikten sonra bir ticari taksiye çarparak parçalandı. Kazada, fayton sürücüsü hafif yaralandı. Faytondan kurtularak koşmaya devam eden iki at kısa bir kovalamaca sonucu yakalandı.

1. Kordon’da gezi amaçlı hizmet veren faytonlardan biri aldığı 3 yolcuyla Cumhuriyet Meydanı’ndan Gündoğdu Meydanı istikametine hareket etti. Faytoncu Osman Temen (24) idaresindeki faytona bağlı iki at henüz bilinmeyen bir nedenle ürkerek hıza koşmaya başladı. Atların parlamasıyla birlikte fayton sürüklenmeye başladı. Atların hızlanmasıyla kontrolden çıkan fayton Kordon’da seyir ve park halindeki 8 ayrı araca çarparak zarar verdi. Fayton daha sonra Murat Dalgın (41) idaresindeki 35 T 7137 plakalı taksiyle çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle fayton parçalandı. Faytondan kurtulan iki at koşmaya devam etti. Koşmaya devam eden atlar çevreye daha fazla zarar vermeden çevrede bulunan diğer faytoncular tarafından yakalanarak fayton bekleme istasyonundaki direklere bağlandı.

Kazada, faytoncu Osman Temen hafif şekilde yaralanırken, faytonda bulunan 3 yolcu ise kazayı yara almadan atlattı. 9 araçta maddi hasar meydana gelirken, fayton ise kullanılamaz hale geldi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER