ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 16:20

Atik: "Ulus, cazibe merkezi olacak"

Atik: "Ulus, cazibe merkezi olacak"


Bartın’ın Ulus ilçesi Kaymakamı Ali Fuat Atik, hayata geçirilecek çalışma ve projelerle Ulus’un cazibe merkezi olacağını söyledi.
Atik, ilçelerinde bulunan ahşap evleri turizme kazandırmayı amaçladıklarını belirtti.

        Bartın Aktif İşadamları Derneği (BAKİAD) yönetimi Ulus ilçesindeki üyeleriyle Dost Işık Pastanesi'nde bir araya geldi. Programa Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik, Ulus Belediye Başkanı Hüseyin Ulus, BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, İl Genel Meclisi Üyesi Musa Gürüz, Ulus Dost Eller Derneği Başkanı Adnan Denizli ile birlikte işadamı ve sanayiciler katıldı.

        Dernek faaliyetleri hakkında bilgiler veren BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, Ulus ilçesinin elinde bulundurduğu potansiyellerini daha aktif kullanarak ilçenin göç almasını arzuladıklarını söyledi. Ulus’un belirli önceliklerinin ele alınıp ilçenin tarihindeki önemli üretim değerlerine geri döndürülmesinin planlanabileceğini ifade eden Dikyurt, ilçenin doğal zenginliklerinin turizme kazandırılıp daha cazip hale getirilebileceğini söyledi.

        5084 SAYILI YASADA MÜJDELİ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

        5084 Sayılı Yasa'nın uzatılması için özellikle BAKİAD olmak üzere ticaret odası ve diğer kurum kuruluşların ve tüm illerin girişimlerinin bir farkındalık yarattığını dile getiren Dikyurt, bu sayede Başbakan’ın konuyu tekrar gündeme taşıyarak sıkıntıların giderileceğine dair çalışmaları olduğunu gözlemlediklerini ifade etti.

        Bartın’da yatırımların hız kazandığına dikkat çeken ve bir önceki 5084 sayılı teşvik yasasının yasalaşmasını beklediklerini dile getiren BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 5084 Sayılı Teşvik Yasası'nın devam edeceği yönündeki açıklamaları yatırımcı işadamlarını sevindirmiştir. Böylelikle işveren prim desteği ile var olan firmaların da desteklenmesi olumlu bir gelişmedir. Yasanın sona ermesi değil uzatılması konusunda verilen müjdenin, mutlu sonla neticelenmesini dört gözle beklemekteyiz.” şeklinde konuştu.

        İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, İl Genel Meclisi üyesi Musa Gürüz de Ulusla ilgili yapılan ve hayata geçirilecek proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Belediye Başkanı Hüseyin Ulus ise ilçelerinde en büyük sorunun göç olduğunu dile getirdi.

        KAYMAKAM ATİK: ULUS CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEK

        Birlik, beraberlik dayanışma adına Ulus Dost Eller Derneği ve BAKİAD’ın sergilediği birliktelik örneğinin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik, Ulus’un cazibe merkezi olabilmesi için çeşitli çalışma ve projeler üzerinde durduklarını dile getirdi.

        Ulus’un turizm açısından cazibe merkezi olması adına AB projesi hazırladıklarını ifade eden Kaymakam Ali Fuat Atik, “Köylerimizde var olan ahşap evlerin gelen turistlerin konaklamasına yönelik pansiyon olarak kullanıma açılmasını teşvik etmeyi ayrıca otantik bu evlerin içiyle ve dışıyla orijinalliğini muhafaza ederek Ulus kültürünü anlatan birer yerler olmasını arzu ediyoruz. Kumluca ve Abdipaşa beldelerimizle birlikte bir bütün olarak ilçemizin her yönden gelişip kalkınması için çalışmalar gerçekleştiriyoruz.” dedi.

        Programın ardından BAKİAD Yönetim Kurulu Başkanı Birol Dikyurt, Yönetim Kurulu üyesi ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal, İl Genel Meclisi Üyesi Musa Gürüz, beraberindeki heyetle Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik’i makamında ziyaret etti.

        BAKİAD Yönetim Kurulu'nu makamında kabul eden Kaymakam Ali Fuat Atik ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. BAKİAD Yönetim Kurulu üyeleriyle tek tek tanışan Kaymakam Ali Fuat Atik çalışmaları hakkında kısa bilgiler verdi.

        Kaymakam Ali Fuat Atik’e çalışmalarından dolayı teşekkür eden BAKİAD Başkanı Birol Dikyurt, Ulus’un kalkınması ve gelişmesi için ellerinden gelen desteği her zaman vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi. Ziyaret sonunda kaymakamlık girişinde bulunan 'Milli Mücadele' resminin önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER