ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 15:17

Atatürk Üniversitesi’nden Güney Asya açılımı


Resmi ziyaret için Türkiye`ye gelen Hindistan Cumhurbaşkanı Pranab Mukherjee ile görüşen Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Atatürk Üniversitesi ile Delhi Üniversitesi arasında mutabakat muhtırası imzaladı.

Hindistan`dan Türkiye`ye cumhurbaşkanı düzeyinde 15 yıl aradan sonra gerçekleştirilen ziyarette, Türkiye-Hindistan ilişkilerinin ele alındığı, iki ülkeyi ilgilendiren güncel, bölgesel ve küresel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, imzalanan anlaşmayla iki ülke arasındaki ilişkilerin kısa süre içinde daha ileriye taşınacağını ifade etti. Koçak, “İki ülke arasındaki ilişkiler, sadece bu anlaşmayla sınırlı kalmamalı ve bu işbirliğini her konuda artırarak devam ettirmeliyiz.” dedi.

Çankaya Köşkü`nde gerçekleşen görüşme sonrası iki ülke arasında iş birliği anlaşmaları imzalandı. İmza törenine, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, YÖK Başkanı Gökhan Çetinsaya ve TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER