ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ağustos 2013 Cumartesi 23:00

Atatürk Havalimanı rekor kırdı!

Atatürk Havalimanı rekor kırdı!

Yaklaşan Ramazan Bayramı tatiline erken çıkan vatandaşlar, Atatürk Havalimanı'nda kırılması güç bir rekorun kırılmasına yol açtı.


Ramazan Bayramı tatilinin başlamasını beklemeden erken izin alan vatandaşlar, bayram tatiline bu günden çıkmaya başladı.

Bayram izinlerini memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşların hava yollarını tercih etmesi nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda yoğunluk yaşandı. 2 Ağustos itibariyle tatile çıkanlardan dolayı yaşanan yoğunlukta bin 213 uçak Atatürk Havalimanı'nı kullanarak rekor kırdı.

Cuma günü 609 iniş ve 604 uçağın kalkış yaptığı Atatürk Havalimanı'nda 123 bin 131 yolcu geçiş yaptı.

Ramazan Bayramı'nda talep patlaması yaşayan havayolu şirketleri ise, bu talepleri karşılamak için ek seferler koydu. THY 61 ek sefer yapacağını duyururken, özel havayolu şirketlerinden Pegasus 123, Atlasjet 2 sefer düzenleyerek talebi karşılama kararı aldı. Onur Air ise talebin yoğun olduğu seferlerde uçaklarının tipini büyüterek geniş gövdeli uçaklar kullanacak.

THY tarafından iç hatlarda Bodrum'a 23, Dalaman'a 19, Antalya'ya 12, İzmir'e 2, Adana'ya sefer, dış hatlarda ise 3 ek sefer yapıldığı açıklandı. Pegasus Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada, "Bayram döneminde Pegasus Hava Yolları tarafından 2-12 Ağustos tarih aralığında iç ve dış hatta 123 tek yön ilave sefer konulmuştur. Dış hatlarda 43, iç hatlarda ise 80 adet ek sefer konulmuştur" denildi.

Onur Air ise ek sefer yerine talebin yoğun olduğu seferlerdeki uçakları geniş gövdeli uçaklarla değiştirme kararı aldı. Onur Air'den yapılan açıklamada, ''Ramazan Bayramı döneminde en yoğun talebi İzmir, Antalya, Bodrum, Dalaman ve Kıbrıs hatlarında alıyoruz. Tüm hatlarımızda şimdiden yüzde 90'ın üzerinde doluluk yakalandı. Onur Air olarak bayram dönemindeki yoğun talebi karşılamak için sefer yaptığımız uçak tiplerini büyüterek, filomuzda yer alan geniş gövdeli uçakları kullanacağız'' denildi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER