ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 12:31

Atalay Demirci'den Yıldırımhan'a sürpriz ziyaret


'Yetenek Sizsiniz' yarışması ile Türkiye'de adını duyuran ünlü komedyen Atalay Demirci, Mersin Özel Yıldırımhan Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerine sürpriz bir ziyarette bulundu. Ünlü komedyeni bir anda karşılarında gören öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Özel Yıldırımhan Anadolu ve Fen Lisesi Kariyer Kulübü’nün her ay düzenlediği ‘Kariyer Günleri’ etkinliğine bu kez Atalay Demirci konuk oldu.

Kulüp, önceki etkinliklerden farklı olarak bu sefer davetlinin kim olacağını öğrencilere duyurmadı. Lisenin konferans salonunda bir anda karşılarında Atalay Demirci’yi gören öğrenciler ünlü sanatçının şakalarını beklemeden gülmeye başladı. Mersin’in en başarılı okullarından birine konuk olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek söyleşisine başlayan Demirci, öğrencilerle oldukça eğlenceli vakit geçirdi. Lise öğrencilerine gelecek hedefleri adına tavsiyelerde bulunan ünlü komedyen, etkinliğin amacına ulaşmasını da sağlamış oldu.

"Benim yaptığım gibi bir iş yapmayı veya farklı alanlarda çalışmayı da düşünseniz ideallerinizden asla vazgeçmeyin." diyen Demirci "Yapmak istediğiniz her neyse gözünüzü o hedeften ayırmayın. Hayatta karşılaştığınız olumsuz durumlar ve zorluklar sizi hedeflerinize ulaşmaktan alıkoymasın. Unutmayın, engeller onlara takılmamız için değil; onları aşmamız için vardır." ifadesini kullandı. Kariyer Kulübü üyeleri tarafından yılın en iyi stand-up sanatçısı seçilen Atalay Demirci’ye söyleşinin sonunda bir teşekkür plaketi takdim edildi ve öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Demirci Matematik sorusu sordu.

Özel Yıldırımhan Fen Lisesi Müdürü Nurettin Koca, kendilerini kırmayarak davetlerine icabet eden Atalay Demirci’ye teşekkür etti. Koca, “Kariyer Kulübü olarak temel maksadımız, farklı iş kollarından kişileri davet ederek öğrencilerimize meslek seçmeleri ve gelecek hedeflerini belirlemeleri konusunda yardımcı olmaktır. Bu doğrultuda ayda bir kez düzenlediğimiz etkinliklerimize bu ay Atalay Demirci’yi davet ettik. Öğrencilerimiz hem çok eğlendi hem de kendisinin tavsiyelerinden istifade ettiler." şeklinde konuştu.

Daha sonra Özel Gülcihan Memiş İlkokulu’na geçen Demirci, burada da minikler tarafından büyük sevgiyle karşılandı. İlkokul öğrencilerinin verdiği çiçek buketini alan ünlü komedyen gördüğü ilginin kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER