ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:07

Atakum eyatırımların meyvesini toplamaya başladı

Atakum eyatırımların meyvesini toplamaya başladı


 Orta Karadeniz illerinden gelen öğrencilerin yatılı olarak okuduğu Samsun Atakum Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi’nin YGS’de okul başarısı sıralamasında Türkiye 3’üncüsü olması okula olan ilgiyi arttırdı. Atakum Kaymakamı Salim Demir, ilçe genelinde eğitimde önemli bir başarı grafiği yakaladıklarını belirterek, "Bu başarıda hem okullarımız ve eğitim kadromuzun hem öğrencilerimizin hem de velilerimizin katkısı var." şeklinde konuştu.

    Atakum'da eğitim hizmeti veren fen, Anadolu ve özel okulların üniversiteye giriş sınavında gösterdiği başarı, ilçeyi eğitimde üst sıralara çıkardı. Kaymakam Salim Demir, Atakum Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi’nin aldığı başarılarla kısa sürede ilçenin göz bebeği olduğunu dile getirdi. Atakum’da eğitim seferberliği başlattıklarını belirten Kaymakam Salim Demir, “Artık Atakum Samsun’un değil ulusal hatta uluslararası düzeyde derece yapmayı hedefleyen bir ilçe olmuştur.” dedi.

    Eğitim ile ilgili yaptıkları çalışmaların meyvesini toplamaya başladıklarını dile getiren Demir, hedeflerinin elde edilen başarıların daha da üstüne çıkmak olduğunu belirterek şöyle konuştu: Atakum Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi YGS’de Türkçe-Matematik alanında Türkiye 3’üncüsü Matematikte ise 9’uncu oldu. Yine Feza Koleji, Atakum Anadolu Lise’miz aldıkları bireysel ve genel başarı ile göğsümüzü kabartıyor. Bu başarılarının devamlı olması, bizimde en büyük arzumuz budur.”

    4 PUAN DALINDA İLK 100’DE 7 ÖĞRENCİ

    Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Aktaş ise ilçe olarak 2013 YGS’de Türkiye genelinde önemli dereceler ettiklerini dile getirdi. Müdür Aktaş, “Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi öğrencilerinden Göker Çalış isimli öğrencimiz 40’ıncı Serkan Burak Kalpak ise 52’inci ilk binde 9 öğrenci, 4 puan dalında ilk 100’de 7 Türkiye derecesi, tüm puan dallarında ilk binde 36 Türkiye derecesi olması okulumuzun hem bireysel hem de okul başarısını gösteren sonuçlar.” diye konuştu.

    Okullarında Orta Karadeniz Bölgesi’ndeki illerden öğrencilerin yoğunlukta olduğunu belirten Atakum Garip-Zeycan Yıldırım Fen Lisesi Müdürü Ahmet Özdemir ise “Okulumuz 90 kız 90 erkek olmak üzere 180 yatılı toplamda 380 öğrenci kapasitesine sahip. YGS ve LYS’ Türkiye dereceleri elde eden okulumuz projeler bazında da oldukça başarılı sonuçlar elde ediyor. Geçen sene olduğu gibi bu senede bölgemizden Ankara’ya çağrılan 3 projeden iki tanesi bizim okulun projesi oldu.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER