ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ocak 2014 Pazar 14:35

At sırtında kaçak elektrikle mücadele


Ağrı'nın Patnos ilçesinde ARAS Elektrik Dağıtım A.Ş'nin (ARAS EDAŞ) kaçak elektrikle mücadele ekipleri vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için kar, kış, demeden çalışmalarını at üstünde sürdürüyor.
ARAS EDAŞ'ın Kaçak Takip Müdürlüğü bünyesindeki Kaçak Elektrikle Mücadele ekibi, kaçak enerji kullanımının önüne geçmek için aralıksız çalışıyor.
Ekip amiri Yakup Ağar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğu Anadolu Bölgesi'nde özellikle kış aylarında kar ve soğuğun etkisiyle uzak köy ve mezrada elektrik abonesi olan vatandaşların fatura kontrollerini yapmakta zorlandıklarını ifade ederek, "Yeri geldiğinde at sırtında, yeri geldiğinde kızaklarla soğuğa ve kara aldırış etmeden kilometrelerce yürüyerek görevimizi yapmaktayız" dedi.
Kar nedeniyle yolları kapanan mezralarda denetim yaptıklarını anlatan Ağar, "Yolların kapalı olduğunu görünce hizmetimizi eksiksiz yerine getirmek için mecburen yöre halkının atlarını kiralayıp hizmetimizi yapmaya geldik. Geldiğimiz yerde yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde gitmiş olduğumuz evde herhangi bir kaçak elektrik kullanımının olmadığını gördük ve bizi at sırtında gören ev sahibi şaşkınlığını gizleyemedi. 'Demek ki at sırtında bile kaçakla mücadele ediyorlar. Görevlerini düzgün yapıyorlar. Helal olsun' demesi, yaptığımız görevin bizler için ne kadar kutsal bir görev olduğunu hatırlattı" diye konuştu.
Ağar, amaçlarının kaçak kullanımın önüne geçmek olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Milletin kaçak olarak kullandığı elektriğin başkasının hakkının olduğunu bilmesi gerekiyor. Ben ve 15 kişilik ekibim 'İş namustur. İşini yapmayan namussuzdur' parolasıyla hareket ederek vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz bir elektrik vermek için çalışıyoruz. Olumsuz şartlar, biz ve çalışanlarımızı, kaçak elektrik kullanımını önleme konusundaki azim ve kararlılığımıza engel olamayıp, amacımız müşterilerimize kaliteli ve kesintisiz bir enerji sunmaktır. Kaçak elektrik kullanılmasını önlemek amacıyla yapılan bu çalışmalar her geçen gün kat kat artacak. Vatandaşın hakkına musallat olan kaçak elektrik kullanıcılarına karşı şirketimiz, hakkı gasp edilen vatandaşlarımız ile birlikte hareket ederek, kaçak elektrik kullanımlarını önlemektedir. Kaçak elektrik kullanımlarının olumsuz etkilerine maruz kalan vatandaşlarımızın vermiş olduğu destek ile bu sorun mutlaka çözülecektir."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER