ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mayıs 2013 Pazar 12:50

ASYA Arama Kurtarma Birimi'nin üyeleri, Abant'ta kampa girdi

ASYA Arama Kurtarma Biriminin üyeleri, Abantta kampa girdi


Kimse Yok Mu Derneği Genel Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Arama Kurtarma Sağlık Yardım (ASYA) Arama Kurtarma Birimi'nin bütün üyeleri Bolu Abant'ta 2 gün kamp yaptı.

    ASYA Arama Kurtarma gönüllüleri Abant civarındaki dağlık ve ormanlık alanda 2 gün süreyle kampa girdi. Ülke genelindeki 13 ilden yaklaşık 300 gönüllünün katıldığı kampta gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ve oyunlarla gönüllülerin birbirleri ile olan dayanışması arttırıldı.

    Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan ASYA Grup Lideri Cenk Yoleri, "Buraya Türkiye'nin 13 noktasından gelen ASYA arama kurtarma ekiplerinin motivasyon maksatlı olan kampındasınız. Yılda 1 defa ekiplerimiz toplanıp motivasyon maksatlı eğitimler yapıyorlar. Bu eğitimlerde ki hedefimiz timlerdeki gönüllülerin kaynaşmaları takım ruhunun aşılanmasıdır. Çok başarılı geçiyor. 2 günlük bir kamptı. Dana önce kamplar yapıldı ama bu ulusal ekiplerin birleşmesi açısından çok iyi bir kamptı. Uçan adam, çekirge sürüsü, halatla tırmanma, kördüğüm gibi oyunlar kaynaşmayı sağlayacaktır." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER