ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 21:10

Astsubay Kurtoğlu’nun Şehadet Beratı ailesine verildi

Astsubay Kurtoğlunun Şehadet Beratı ailesine verildi


Hatay’ın Yayladağı ilçesinde görevi esnasında şehit olan Astsubay Piyade Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu’nun Şehadet Beratı bugün ailesine verildi.

Astsubay Piyade Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu, Hatay'ın Yayladağı ilçesinde görevliyken 9 Aralık 2011 tarihinde şehit olmuş ve şehidin naaşı Elazığ’a getirilerek Harput’ta bulunan aile mezarlığına defnedilmişti. Olaydan sonra başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Şehit Astsubay Piyade Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu’nun Şehadet Belgesi gönderildi.

Şehit Kurtoğlu’nun ailesini ziyaret eden Vali Ömer Faruk Koçak, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Orhan Akbaş ve eşi ile Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu şehidin eşi Seda Kurtoğlu ve 3 yaşındaki oğlu Mustafa Emir’e gönderilen Şehadet Belgesi'ni takdim etti.

Vali Koçak, Korgeneral Akbaş ve Başkan Selmanoğlu Sürsürü Mahallesi'nde ikamet eden Şehit Kurtoğlu’nun ailesinin yanında bir süre kalarak şehidin eşi ve ailesi ile sohbet ederek sorunlarını dinledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER