ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:06

Askıda Ekmek Kampanyası hız kazanacak


Manisa Bakkallar Odası tarafından Manisa Valiliği'nin desteğiyle başlatılan ve kısmen devam eden 'Askıda Ekmek Kampanyası' Ramazan ayı başlamadan önce hız kazanacak.

Bakkallar Odası Başkanı Mehmet Ünlübaş ve Yönetim Kurulu üyeleri Vali Abdurrahman Savaş’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Oda Başkanı Ünlübaş, Savaş’a oda çalışmaları hakkında ve daha önce başlattıkları 'Askıda Ekmek Kampanyası' hakkında bilgi verdi.

Kampanyayı Ramazan ayı öncesinde canlandırmak istediklerini ifade eden Ünlübaş, "İkisi ekmek biri askıda' projemiz var. Bunu her sene valimizle birlikte uygulamaya başlıyoruz. Ramazan ayı girmeden bir hafta önce kampanyamızı sizinle birlikte başlatmak istiyoruz. Üç fırınımız 12 ay boyunca kampanyayı devam ettiriyor. Şu anda fırının birinde bin 400 den fazla askıda ekmek var. Örneğin iki ekmek alıyorsunuz birini eve götürüyorsunuz, 'biri askıya' diyorsunuz. İhtiyaç sahipleri askıya asılan ekmeklerden alıyor. Yardım yapan ile yardım alan birbirini görmediği için daha anlamlı oluyor." dedi.

Bu arada, bakkal esnafının en büyük sorunlarından olan kaçak sigara satışının önlenmesini isteyen Ünlübaş, "Bundan sadece biz değil devlet de zarar görüyor. Emniyet müdürümüz sağ olsun çok yardımcı oluyor. 7 bin TL cezası var ama caydırıcı ceza olmadığı için çok mağduruz." dedi.

Vali Savaş da yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek Manisa için hep beraber çalışacaklarını söyledi. Vali Savaş, "Bizler de 'iki ekmek biri askıda' programına katılmaktan mutlu oluruz. Ayrıca kaçak sigara satışını engellemek için İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı olarak elimizden geleni en üst seviyede yapmaya gayret edeceğiz." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER