ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 10:49

Askerlere uygulamalı deprem eğitimi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kara Kuvvetleri Muharebe Destek Komutanlığı ile yaptığı protokol çerçevesinde askerlere, Deprem ve Sismoloji Eğitim Merkezi'nde uygulamalı olarak deprem eğitimi veriyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, 1999 Marmara depreminin ardından deprem tedbirlerine yönelik köklü çalışmalara imza atıldığı ve bu alanda eğitim ağının yaygınlaştırdığı belirtildi.
İlk ve ortaöğretim kurumları ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik düzenlenen eğitim programlarından askerlerin de yararlanmaya başladığı ifade edilen açıklamada, Kartepe'deki Kara Kuvvetleri Muharebe Destek Komutanlığı ile yapılan protokol kapsamında askerlere de deprem eğitimi verildiği bildirildi.
Eğitimlerin, Deprem ve Sismoloji Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirildiği kaydedilen açıklamada, "Eğitime katılan askerlere, merkezin 3 boyutlu simülasyon odasında 7,4 şiddetindeki bir depremde neler yapılması gerektiği uygulamalı olarak öğretiliyor. Askerlere, deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gerekenler ve olası tehlikeler konularında bilgi veriliyor. Eğitim sonunda askerlere deprem anında yanlarında bulundurmaları gereken 'İlk Yardım Çantası' hediye ediliyor" ifadelerine yer verildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER