ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 18:45

Askeri şehit eden zanlı yakalandı

Askeri şehit eden zanlı yakalandı


Adana’da 2003 yılında bir askeri aracın taranarak bir askerin şehit olduğu, iki askerin de yaralandığı silahlı saldırının firari sanıklarından biri yakalandı.

Kürkçüler Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığı’na ait servis aracının 2003 yılında uzun namlulu silahlarla tarandığı ve bir erin şehit edilip iki personelin yaralandığı silahlı saldırının sanıklarından K.Ç. altı aylık sıkı bir takibin ardında Adana’da yakalandı.

2003 yılında Adana Kürkçüler Cezaevi Jandarma Bölük Komutanlığı askeri servis aracının mesai bitiminde personeli şehir merkezine götürülmesi esnasında, cezaevi kavşağında terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silahlar ile gerçekleştiren saldırıda, araçta bulunan Jandarma Eri Zeynel Abidin Ateş şehit olmuş, bir uzman jandarma çavuş ile bir jandarma eri yaralanmıştı.

Söz konusu silahlı saldırıyı gerçekleştiren şüphelileri Amanoslar kırsalından eylem yapmak üzere Adana’ya getirip götüren kişi olduğu belirlenen ve 10 yıldır aranan K.Ç. isimli şahıs, aynı isimli amcasının oğlu K.Ç.’ye ait sürücü belgesini kimlik olarak kullandığı ve İstanbul’dan Adana’ya geleceği tespit edilerek takibe alındı.
Elde edilen bilgiler doğrultusunda oluşturulan özel ekipler ile sanığın Adana’ya gelişi takip edilirken, sanık K.Ç. Yüreğir ilçesine bağlı Yakapınar beldesinde yapılan operasyon ile yakalandı. Jandarmada sorgusu süren şahıs adli mercilere sevk edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER