ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 19:09

Asker konvoyu için süslenen otomobil kaza yaptı

Asker konvoyu için süslenen otomobil kaza yaptı


Muğla'nın Fethiye ilçesine askere gitmek için otomobilini bayrakla kaplayarak görüş alanını daraltan bir kişi ,2 araca çarparak kaza yaptı. Mobese kameraları tarafından kaydedilen kaza sonrasında 7 kişi yaralandı.
    
    Her celp döneminde askere gidecek olan gençler ve yakınları tarafından oluşturulan konvoylar kazaya davetiye çıkarmaya devam ediyor. Aşırı hız, dikkatsizlik ve araçların kontrolsüz süslenmesi nedeniyle yaşanan kazalara Fethiye'de bir yenisi eklendi. Otomobilini Türk bayrağı ile kaplatıp şehir turu atan bir otomobil 2 araca birden çarparak kaza yaptı. Kaza sonrasında asker adayı ile birlikte 6 kişi yaralandı.

    Maliye Kavşağı'nda meydana gelen kazada, Mesut Keskin'in kullandığı 48 H 1410 plakalı otomobil kontrolsüz girdiği kavşakta önce Ahmet Tüfekçi'nin kullandığı 48 FA 245 plakalı otomobile çarptı. Hızını alamayan asker adayı daha sonra kırmızı ışıkta bekleyen güneydoğu gazisi Arif Kırıkdirek'in kullandığı 48 H 4896 plakalı otomobile çarptı. Kaza sonrasında asker adayı Mesut Keskin ile ilk çarptığı otomobilde Ahmet Tüfekçi(6), Serhat Tüfekçi(9), Rana Tüfekçi(3), İlknur Tüfekçi(28), Kezban Tüfekçi(57) ve Serpil Tüfekçi(29) yaralandı. Yaralılar bölgeye gelen 112 Acil Servis Ambulanslarıyla çevredeki hastanelere kaldırıldı.

    Asker adayı Mesut Keskin'in kullandığı otomobilin komple bayrakla kaplanmış olması kazanın sebebi olarak gösterildi. Asker adayının çarptığı otomobilin sürücüsü güneydoğu gazisi Arif Kırıkdirek tepkisini "Askere gitmeden can veriyorlar" diyerek dile getirdi. Kendisinin de askere gittiğini ve gazi olduğunu anlatan Kırıkdirek, "Askere gitmenin de adabı var. Arabanın her tarafını kapatarak, trafiği tehlikeye düşürerek insanların canlarını kimse hiçe sayamaz. Asker dediğin herkese örnek olan insandır. Daha derli toplu olmalıyız." dedi.

    Görgü tanığı Sinem Parça de asker adayının ani dönüş yaparak 2 otomobile birden çarptığını söyledi. Olayın ardından yaralıların yardımına koştuğunu kaydeden Parça, asker adayının kaza sonrasında boynundan yaralandığını ve ambulansla hastaneye götürüldüğünü açıkladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER