ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 22:27

Asistan doktorlar eylemde

Asistan doktorlar eylemde


İzmir'deki hastanelerde görev yapan asistan doktorlar ve sağlık çalışanları, çalışma şartlarını protesto etmek için eylem düzenledi.

İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde öğle saatlerinde toplanan asistan doktorlar, sloganlar atarak başhekimlik binasına yürüdü. "Sadaka değil, emeğimizin karşılığını istiyoruz" yazılı pankart taşıyan grup, "Asistan hekim köle değildir" ve "Uykusuz doktor, ölüm demektir" şeklinde sloganlar attı. Hastane Asistan Temsilcisi Dr. Altan Gökgöz, grup adına yaptığı basın açıklamasında eğitim amacıyla bulundukları hastanelerin yükünü omuzlar hale geldiklerini savundu.

Dr. Gökköz, şunları kaydetti: "Yedi gün 24 saat hizmet sunan asistan hekimler olarak, henüz yetkin olmadığımız görevler altında eziliyoruz. Bu ağır yükün doğal bir sonucu olarak da halkımızla yüz yüze getiriliyoruz. Bu halkın yetiştirdiği genç hekimler olarak sesleniyoruz, sesimize ses, bu hak mücadelesine omuz verin. Hakkımız olan emeğimizin karşılığını istiyoruz. Uykusuz, yorgun olabiliriz ancak emeğimizin karşılığını almak için inançlı ve kararlıyız. Çözüm bekleyen sorunlarımız sürmektedir ve acilen bir çözüm bulunmasını istiyoruz."

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER