ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 12:16

ASİAD’dan iftar yemeği


11. Türkçe Olimpiyatları Aydın etkinliğini gerçekleştiren Aydın Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD), olimpiyatlara katkıda bulunanlara iftar yemeği verdi.

Aymendo Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeği duasını Aydın Müftüsü Ömer Kocaoğul yaptı. İftarda konuşan ASİAD Başkanı Semih Menzilci, “Dünyanın farklı ülkelerinden Türkçeyi en iyi öğrenenleri ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından beri düzenlenen Türkçe Olimpiyatları bu yıl Uluslararası Dil ve Kültür Festivali adı altında 140 ülkeden 2000 finalist öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Evrensel Barışa Doğru sloganıyla ülkemizin 59 ilinde 99 etkinlik düzenlendi. Beş kıtadan dili, rengi, dini farklı 2000 öğrenci şarkı, şiir, dilbilgisi, yazma ve güzel konuşma, halk oyunları, tiyatro ve kısa film gibi 19 farklı kategoride hünerlerini sergilediler. 11 yıldır düzenlenen bu etkinlikle dünyaya, barış, kardeşlik, dostluk ve sevgi mesajları veriliyor. Aydın’da gerçekleştirilen etkinlikte 20 ülkeden 70 öğrenci Adnan Menderes Stadı'nda 40 bin kişi muazzam bir şölen gerçekleştirdi. Bu etkinliğimize destek veren tüm Aydınlılara teşekkür ediyoruz. Aydın’a yakışan bir etkinlik oldu. Aydın halkımız büyük ilgi gösterdiler. Aydın halkımıza ve destek veren sponsorlarımıza kurumlarımıza ve herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Aydın Valisi Kerem Al’ın da katıldığı iftar yemeğinde etkinliğe desteklerinden dolayı Aydın’ı temsilen teşekkür plaketi verildi. Vali Al, 11. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali Aydın etkinliğini gerçekleştirenlere teşekkür etti.

İftar yemeğine, Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, Aydın Emniyet Müdürü Ahmet Turan Temel, Aydın Müftüsü Ömer Kocaoğul da katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER