ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 13:46

Ashab-ı Kehf Bisiklet Yarışı'nı Dur kazandı


Mersin'in Tarsus ilçesinde Hıdırellez kutlamaları kapsamında bu yıl 19.'su organize edilen 'Eshab-ı Kehf Bisiklet Yarışı'nda Erdi Dur birinci oldu.

Bisikletçiler, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın startını verdiği 8 kilometrelik parkurda birincilik için mücadele etti. Tarsus Cumhuriyet Alanı'nda son bulan yarışma büyük bir çekişmeye sahne oldu.

Toplam 21 sporcu, Atatürk Caddesi üzerinden Yarenlik Alanı’nı geçerek finişe ulaşırken, yol güzergahında bulunan vatandaşlar da alkışlarıyla yarışmacılara destek oldu. Yarışmayı 1 göğüs numarasıyla yarışan Erdi Dur kazanırken, Abdullah Türkmen ikinci, Mustafa Can Rüzgar ise üçüncü olmayı başardı.

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, amaçlarının, Eshab-ı Kehf’i tanıtmak olduğunu belirtti. Kocamaz, Hıdırellez etkinlikleri kapsamında değişik yarışmalar düzenlediklerini ve bisiklet yarışının da bunlardan biri olduğunu söyledi.

Bu tür etkinliklerle gençlerin sosyal yönlerini de geliştirdiklerini ifade eden Kocamaz, hem Hıdırellez bilincinin yaygınlaştırılmasına hem de Eshab-ı Kehf’in tanıtılmasına vesile olduklarını dile getirdi.

Öte yandan, Eshab-ı Kehf Bisiklet Yarışları'nda dereceye giren sporcuların ödüllerinin, Eshab-ı Kehf’te düzenlenecek törenle verileceği bildirildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER